Zwierzęta w bydgoskim zoo czekają na żołędzie

Zwierzęta w bydgoskim zoo czekają na żołędzie

Bydgoszcz logoZ darów zbliżającej się jesieni cieszą się zwierzęta w bydgoskim zoo. Jak co roku o tej porze bydgoski ogród zoologiczny rozpoczyna akcję “Zbieramy żołędzie dla zwierząt”. Zbiórka już się rozpoczęła i potrwa do końca października.

Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich, którzy chcą się przyczynić do urozmaicenia diety ogrodowych zwierząt. Żołędzie są przysmakiem m.in. sójek, wiewiórek, jeleni, dzików i saren. – Prosimy, aby w miejscu zbierania żołędzi pozostawić część dla zwierząt, które w tym miejscu przebywają i również z nich korzystają. Kasztany nie znajdują się w menu zwierząt i nie będą przyjmowane – podkreślają organizatorzy akcji.  Żołędzie przyjmowane są codziennie między godziną 09:00 a 16:00 w pawilonie Akwarium Terrarium. Organizatorzy proszą, aby przynosić zdrowe i suche owoce dębu, bowiem nie będą przyjmowane żołędzie mokre i spleśniałe. Akcja ma charakter edukacyjny, potrwa do 31 października.

Informacje na temat ZOO w Myślęcinku

Fot. www.bydgoszcz.pl

15 września 2023 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023338