ZST z grantem 8. edycji programu „Uczę się z ANWILEM”

ZST z grantem 8. edycji programu „Uczę się z ANWILEM”

Zespół Szkół Technicznych Włocławek logo

Miło nam poinformować, że projekt Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku uzyskał grant Fundacji ANWIL w ramach 8. edycji programu „Uczę się z ANWILEM”.

Zadaniem programu jest popularyzacja nauk ścisłych wśród dzieci i młodzieży przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i innowacyjnych metod. Projekt Zespołu Szkół Technicznych jest jednym z 13 beneficjentów, których Fundacja ANWIL nagrodziła. Dzięki temu na realizację założonych celów otrzymamy kwotę 14023,74 zł. Koordynatorem i autorem projektu jest mgr inż. Karolina Miller, nauczycielka chemii.

Projekt “Czuję chemię …” zakłada zorganizowanie praktycznych warsztatów, podczas których uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonać szereg przygotowanych doświadczeń pozwalających zobaczyć, że chemia jest wśród nas i towarzyszy nam w codziennym życiu. Wykrywanie cukrów, czy białek w produktach pokaże uczestnikom, że chemia to nic trudnego, żadna abstrakcja tylko otaczająca nas rzeczywistość. Samodzielnie przygotowane środki czystości pokażą, że można dbać o porządek i jednocześnie być “eco” chroniąc środowisko.

 

Źródło: zst.com.pl

15 lutego 2024 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165238

Skip to content