#zostanwdomu ze Studiem Filmów Rysunkowych

Rodzice i syn oglądaą film na laptopie

24 Kwi #zostanwdomu ze Studiem Filmów Rysunkowych

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, podobnie jak inne instytucje, przeniosło swoją działalność do internetu. Aby umilić najmłodszym – i nie tylko im! – pobyt w domu, przygotowało specjalną ofertę online.

Na facebookowym kanale SFR można oglądać kultowe animowane bajki. Są wśród nich przygody Bolka i Lolka, Reksia, łowcy zwierząt – Pampaliniego, kapitana Klipera, Baltazara Gąbki, a nawet Misia Kudłatka. SFR udostępniło też filmy pełnometrażowe, takie jak: „Wielka podróż Bolka i Lolka” (1977), „Przygody Błękitnego Rycerzyka” (1983, premiera 1984), „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie” (1986) i „Porwanie w Tiutiurlistanie” (1986) .

Link: https://www.youtube.com/channel/UCfXtDCs237pyDFCBIQR46yw/

Studio przygotowało również dwa cykle poświęcone animacji. W ramach cyklu „Tajemnic animacji” Roman Baran – grafik komputerowy SFR opowiada o tym, jaką rolę w filmie odgrywają kolory, jak powstaje scenariusz, jak długa jest taśma filmowa i co dzieje się w pokoju operatora.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=fEW2auSkJjw

Dwuczęściowy cykl „Rysowanie na ekranie” zapoznaje najmłodszych z pracą rysownika w bielskiej wytwórni filmów animowanych. Prowadzący zajęcia – Andrzej Czaderna, główny animator SFR, pokazuje także dzieciom, w jaki sposób powstają bohaterowie kreskówek i jak łatwo narysować zwierzęta domowe.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=Poav84sIPzQ

Wiele ciekawych aktywności Studio Filmów Rysunkowych proponuje na swoim profilu facebookowym. Dziś – z okazji Światowego Dnia Książki – ogłosiło konkurs, polegający na podaniu przynajmniej dwóch tytułów filmów SFR, będących adaptacją książek.

Studio Filmów Rysunkowych nie zapomniało również o nauczycielach. W ramach edukacji online proponuje nauczycielom scenariusz zajęć inspirowanych filmem „Gwiazda Kopernika” oraz materiały filmoznawcze dostępne w ramach Filmoteki Szkolnej.

Zob. http://www.sfr.com.pl/

Oprac. Anna Siemińska

Fot. Canva

 Liczba odwiedzin:

3,720,656