#zostanwdomu ze Studiem Filmów Rysunkowych

Rodzice i syn oglądaą film na laptopie

#zostanwdomu ze Studiem Filmów Rysunkowych

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, podobnie jak inne instytucje, przeniosło swoją działalność do internetu. Aby umilić najmłodszym – i nie tylko im! – pobyt w domu, przygotowało specjalną ofertę online.

Na facebookowym kanale SFR można oglądać kultowe animowane bajki. Są wśród nich przygody Bolka i Lolka, Reksia, łowcy zwierząt – Pampaliniego, kapitana Klipera, Baltazara Gąbki, a nawet Misia Kudłatka. SFR udostępniło też filmy pełnometrażowe, takie jak: “Wielka podróż Bolka i Lolka” (1977), “Przygody Błękitnego Rycerzyka” (1983, premiera 1984), “Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie” (1986) i “Porwanie w Tiutiurlistanie” (1986) .

Link: https://www.youtube.com/channel/UCfXtDCs237pyDFCBIQR46yw/

Studio przygotowało również dwa cykle poświęcone animacji. W ramach cyklu “Tajemnic animacji” Roman Baran – grafik komputerowy SFR opowiada o tym, jaką rolę w filmie odgrywają kolory, jak powstaje scenariusz, jak długa jest taśma filmowa i co dzieje się w pokoju operatora.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=fEW2auSkJjw

Dwuczęściowy cykl “Rysowanie na ekranie” zapoznaje najmłodszych z pracą rysownika w bielskiej wytwórni filmów animowanych. Prowadzący zajęcia – Andrzej Czaderna, główny animator SFR, pokazuje także dzieciom, w jaki sposób powstają bohaterowie kreskówek i jak łatwo narysować zwierzęta domowe.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=Poav84sIPzQ

Wiele ciekawych aktywności Studio Filmów Rysunkowych proponuje na swoim profilu facebookowym. Dziś – z okazji Światowego Dnia Książki – ogłosiło konkurs, polegający na podaniu przynajmniej dwóch tytułów filmów SFR, będących adaptacją książek.

Studio Filmów Rysunkowych nie zapomniało również o nauczycielach. W ramach edukacji online proponuje nauczycielom scenariusz zajęć inspirowanych filmem “Gwiazda Kopernika” oraz materiały filmoznawcze dostępne w ramach Filmoteki Szkolnej.

Zob. http://www.sfr.com.pl/

Oprac. Anna Siemińska

Fot. Canva

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164398

Skip to content