#Zostańwdomu i ucz się w Archiwach

#Zostańwdomu i ucz się w Archiwach

Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych zachęca do korzystania ze swoich bogatych zasobów archiwalnych. Instytucja – w czasie zagrożenia epidemicznego i w związku z czasowym zamknięciem archiwów państwowych – przyłączyła się do akcji #zostanwdomu.

#Zostańwdomu i ucz się w Archiwach – proponuje przygotowane przez archiwa państwowe materiały edukacyjne oraz strony www z dostępnymi online kopiami cyfrowymi archiwaliów. Wśród nich są lekcje archiwalne, projekty edukacyjne, quizy, krzyżówki, gry i zabawy, zachęcające do poświęcenia chwili na zdalne zdobywanie wiedzy.

Dostęp do wszystkich materiałów jest całkowicie otwarty i bezpłatny – wystarczy kliknąć link znajdujący się obok nazwy materiału. Zamieszczone w wykazie informacje mogą być przydatne szczególnie  nauczycielom, uczniom, studentom oraz wszystkim osobom zainteresowanym zdobyciem lub poszerzaniem swojej wiedzy o historii, genealogii, kulturze i społeczeństwie oraz archiwalnymi ciekawostkami.

Na stronie znajdują się przykładowe scenariusze lekcji opartych na materiałach archiwalnych. Lekcje można przeprowadzić w sposób zdalny, bazując na kopiach cyfrowych dostępnych np. w serwisie Szukaj w Archiwach. Prezentowane są również źródła do lekcji dostępne on-line.

Przykładowe tematy lekcji dostępne na stronach polskich archiwów państwowych:

Źródło: https://www.archiwa.gov.pl

Fot. Pixabay

 

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7131191