Zoom na Toruń. Detal w architekturze miasta – konkurs plastyczny

Zoom na Toruń. Detal w architekturze miasta – konkurs plastyczny

Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu zaprasza dzieci i młodzież w wieku 6–19 lat do udziału w XII edycji konkursu plastycznego ZOOM NA TORUŃ. DETAL W ARCHITEKTURZE MIASTA. Prace przyjmowane są  do 10 czerwca 2021 r. – można je dostarczyć osobiście lub pocztą na adres organizatora: MDK, 87-100 Toruń ul. Przedzamcze 11/15.

IDEA KONKURSU

1. Dołączając do inicjatyw promujących Toruń, organizator chce zachęcić dzieci i młodzież do niezwyczajnego spojrzenia na to, co w nim najcenniejsze – na zabytkowe budowle.
2. Walory architektoniczne miasta zawiodły je na listę światowego dziedzictwa kulturowego, a detal architektoniczny, rzadko zauważany w popularnych wizerunkach miasta, jest wyznacznikiem stylu, a niekiedy główną wartością obiektu; akcentując bądź ukrywając jego konstrukcję nadaje mu indywidualny charakter.

CEL KONKURSU

1. MDK ma nadzieję, że plastyczny kontakt z zabytkami wzbudzi potrzebę obcowania z dziełami sztuki oraz ich ochrony, pogłębi poczucie tożsamości i wzmocni postawy patriotyczne.

2. Wybór technik podyktowany jest nie tylko tematem konkursu, ale przede wszystkim chęcią propagowania wśród dzieci i młodzieży mniej znanych, rzadziej stosowanych i wymagających technik plastycznych oraz zachęcenia ich do poszukiwań i “dotknięcia nieznanego”.

UCZESTNICY

Dzieci i młodzież, cztery grupy wiekowe:
6-8 lat, 9-11 lat, 12-15 lat, 16-19 lat

TEMAT

Detale zabytkowej architektury Torunia, oczekiwane są prace zrealizowane w plenerze na podstawie bezpośredniej obserwacji.

TECHNIKI

Rysunkowe i graficzne, monochromatyczne, np. rysunek ołówkiem, węglem, piórkiem, pisakiem, lawowany tuszem, linoryt, monotypia itd.

Więcej o konkursie 

Regulamin konkursu

Źródło: Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu

Fot. Pixabay

21 maja 2021 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189497

Skip to content