Znamy zwycięzców ekologicznej rywalizacji w ramach projektu „Drzewko za butelkę”

Znamy zwycięzców ekologicznej rywalizacji w ramach projektu „Drzewko za butelkę”

Anwil Grupa Orlen logo

Młodzi mieszkańcy Włocławka i okolic ponownie zostali zaproszeni przez ANWIL do „zielonego” wyzwania. Jeszcze we wrześniu wystartowała XVIII edycja projektu „Drzewko za butelkę”. W konkursie wzięło udział ponad 5600 dzieci, a łącznie udało się im przekazać do recyklingu blisko 160 tys. plastikowych butelek.

Zadaniem uczestników programu (z powiatu włocławskiego i Gminy Miasto Włocławek), było zebranie jak największej liczby butelek PET.

Udział w akcji wzięło 17 placówek – ponad 5200 uczniów z 13 szkół podstawowych oraz blisko 400 przedszkolaków z 4 przedszkoli. Wszystkie placówki uczestniczące w konkursie właśnie otrzymały symboliczne „drzewka za butelkę” – to ponad 250 sadzonek świerków.

Warto podkreślić, że w tym roku do akcji dołączyli również pracownicy ANWILU. Podzieleni na zespoły wrzucali butelki do pojemników ustawionych na terenie firmy, a każda z grup przekazała osiągnięty wynik zbiórki na rzecz wybranej przez siebie placówki edukacyjnej.

Na te przedszkola i szkoły, których „zbiory” okazały się największe, czekały cenne nagrody. To (w ramach istniejących kategorii konkursowych) nagrody finansowe w postaci 3000 zł za I miejsce, 2000 zł za II miejsce oraz 1000 zł za III miejsce. Zgodnie z ideą akcji, laureat zobowiązany jest do przeznaczenia jej na cel związany z edukacją ekologiczną. Wartościowe upominki rzeczowe trafią również w ręce najaktywniejszych małych ekologów.

Pełna lista zwycięzców programu „Drzewko za butelkę”

 

Źródło: anwil.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6882900