Znamy wyniki eliminacji wstępnych do wojewódzkiego Turnieju Słowa 2023 „Dzieci Mają Głos”

Znamy wyniki eliminacji wstępnych do wojewódzkiego Turnieju Słowa 2023 „Dzieci Mają Głos”

Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie logo

25 października 2023 r. komisja w składzie:  Arkadiusz Świerski – dyrektor Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie, Agnieszka Lesiak – bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lipnie oraz Monika Głowacka – polonistka, instruktorka MCK, wysłuchała recytacji  i wytypowała trzech uczestników w każdej grupie wiekowej do dalszego udziału w Turnieju Słowa 2023 „Dzieci Mają Głos”. Finał odbędzie się w Salonie Hoffman w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy w dwóch turach:

24 listopada 2023 r. (piątek) – uczniowie klas I-III i klas IV-VI szkół podstawowych,
25 listopada 2023 r. (sobota) – uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych.

 

Klasy I-III będą reprezentować:

1) Natalia Szymańska  („Dzień dobry, królu Zygmuncie”)
2) Amelia Balcerowska – Szkoła Podstawowa z Radomic („Ballada o kogucie”)
3) Błażej Kuczyński – Szkoła Podstawowa z Kikoła („Nic dwa razy”)

Klasy IV-VI będą reprezentować:

1) Alicja Piotrowska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wichowie („Spóźnialski”)
2) Julia Orłamowska – Szkoła Podstawowa nr 3 z Lipna („Ania z Zielonego Wzgórza” – fragment)
3) Zofia Wajer – Szkoła Podstawowa z Ciełuchowa („Psia niedziela”)

Klasy VII-VIII będą reprezentować:

1) Kalina Kośmider  – Szkoła Podstawowa z Tłuchowa („Rozmowa z kamieniem”)
2) Emilia Pawlak – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wichowie („Muchy samochwały”)
3) Karolina Górzyńska – Szkoła Podstawowa nr 2 z Lipna („Utopia”)

 

W konkursie plastycznym jury w składzie:  Arkadiusz Świerski – dyrektor Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie,  Iwona Kowalska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lipnie oraz Anna Zalewska – bibliotekarz, oceniło prace i wytypowało po trzech uczestników w każdej grupie wiekowej do dalszego udziału w Turnieju Słowa 2023 „Dzieci Mają Głos” (turniej Ilustratorski). Finał odbędzie się w Salonie Hoffman w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

 

Klasy I-III będą reprezentować:

1) Liliana Wysocka – Szkoła Podstawowa nr5 im. Jana Pawła II w Lipnie  („Rzepka”)
2) Kornelia Przybyszewska -Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Zadusznikach („Kraina Nadziei”)
3) Michalina Rzepińska- Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Zadusznikach („Zaczarowana zagroda”)

Klasy IV-VI będą reprezentować:

1) Franciszek Sarnowski- Szkoła Podstawowa nr 3  w Lipnie („Na straganie”)
2) Idalia Kozicka – („Mały książę”)
3) Julia Orłamowska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie ( „Opowieści z Narnii, lew czarownica i stara szafa”)

Klasy VII-VIII będą reprezentować:

1) Adrianna Piórowska- Szkoła Podstawowa w Maliszewie („Labirynt Lukrecji”)
2) Weronika Głowacka- Szkoła Podstawowa w Karnkowie /(„Tego lata stałam się piękna”)
3) Laura  Lewandowska- Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie („Mały książę”)

Gratulujemy!

Galeria zdjęć

 

Źródło: Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie

30 października 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7190251

Skip to content