Zintegrowany System Kwalifikacji – nowe możliwości na nowe czasy

Zintegrowany System Kwalifikacji

Zintegrowany System Kwalifikacji – nowe możliwości na nowe czasy

Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku przeprowadziło we wrześniu i październiku cykl seminariów poświęconych Zintegrowanemu Systemowi Kwalifikacji oraz Polskiej Ramie Kwalifikacji w systemie kształcenia dzieci, młodzieży i dorosłych. Zintegrowany System Kwalifikacji (ZSK), który jest wdrażany w Polsce na zalecenie Rady Unii Europejskiej, wprowadził nowe możliwości formalnego potwierdzania rozwijanych kompetencji. Są to rozwiązania korzystne zarówno dla osób zmieniających pracę, jak i dla pracodawców.

Za rozwój ZSK odpowiada Instytut Badań Edukacyjnych, który w województwie reprezentują doradcy regionalni. Wspierają zainteresowanych opisem kwalifikacji i pełnią rolę instytucji certyfikującej. Prowadzą również bezpłatne seminaria informacyjne nt. ZSK oraz tworzą sieci partnerów, działających na rzecz rozwoju kwalifikacji i uczenia się przez całe życie.

Opisy kwalifikacji i instytucje certyfikujące możemy znaleźć na portalu: http://www.rejestr.kwalifikacje.gov.pl, a więcej informacji na: www.kwalifikacje.edu.pl

 

Opracowanie: KPCEN we Włocławku

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7163761

Skip to content