Zimowa edycja akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna Woda”

grafika przedstawiająca broszurę Bezpieczna woda, na okładce dwoje dzieci na łyżwach obok przerębla na zamarzniętym jeziorze

Zimowa edycja akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna Woda”

Ministerstwo Edukacji i Nauki - logo

Za oknem coraz chłodniej, dlatego już teraz Minietsrstwo Edukacji i Nauki przedstawia zimową edycję akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna Woda”, która ma na celu kreowanie odpowiednich postaw związanych z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą w zimie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Do pobrania są materiały edukacyjne.

Założeniem akcji „Bezpieczna Woda” jest zmniejszenie liczby wypadków podczas wypoczynku poprzez wykształcenie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży. Akcja jest skierowana do najmłodszych a także nauczycieli, wychowawców, funkcjonariuszy policji, ratowników oraz rodziców.

Na potrzeby akcji Ministerstwo Sportu i Turystyki drukuje materiały informacyjne akcji, które są dystrybuowane wśród szkół, komend policji oraz stowarzyszeń zajmujących się promocją bezpiecznego wypoczynku. Materiały można również pobrać z pliku zamieszczonego poniżej.

Pobierz broszurę „Bezpieczna Woda”

Broszura zawiera informacje o zasadach bezpieczeństwa dla osób przebywających w pobliżu zamarzniętych zbiorników wodnych. Materiały stanowią pomoc dydaktyczną w ramach zajęć szkolnych na temat zagrożeń związanych z przebywaniem na zamarzniętych rzekach, stawach i jeziorach.

Akcja jest realizowana przy wsparciu Ministerstwem Edukacji i Nauki, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Policji, Centrum Turystyki Wodnej PTTK oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.

Materiały:

Plakat Bezpieczna Woda – wersja zimowa
Plakat​_Bezpieczna​_woda​_-​_wersja​_zimowa​_2023pdf.pdf 6.08MB

Źródło: https://www.gov.pl/

20 października 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165156

Skip to content