Zielone szkoły i wycieczki do naszych parków krajobrazowych – wyniki naborów

Zielone szkoły i wycieczki do naszych parków krajobrazowych – wyniki naborów

Samorząd województwa organizuje bezpłatne jednodniowe wycieczki, a także pięciodniowe wyjazdy na „zielone szkoły” do naszych parków krajobrazowych. Publikujemy listy szkół, które wezmą udział w wyjazdach w 2019 roku.

– To kolejny już cykl atrakcyjnych wyjazdów do naszych parków krajobrazowych, które organizujemy z myślą o edukacji ekologicznej młodzieży oraz promocji najatrakcyjniejszych przyrodniczo miejsc w naszym regionie. W ofercie mamy jednodniowe wycieczki oraz dłuższe, pięciodniowe wyjazdy, czyli tzw. „zielone szkoły” – mówi marszałek Piotr Całbecki

 Jednodniowe wycieczki

Krótkie wyjazdy do 8 parków dla 60 szkół odbędą się w kwietniu i maju. Przeznaczone są dla 40-osobowych grup uczniów i ich opiekunów z klas 1-8 szkół podstawowych. Oferta była skierowana do placówek edukacyjnych z regionu i gmin sąsiednich województw, które znalazły się w obszarze parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego oraz Parku Narodowego Bory Tucholskie. Nabór szkół ruszył 1 grudnia (decydowała kolejność zgłoszeń).

Zajęcia poświęcone będą tematyce proekologicznej oraz przybliżą uczniom dziedzictwo przyrodnicze naszego województwa. Zapewniamy transport do parku i z powrotem, a na miejscu profesjonalnych animatorów zajęć, ciepły poczęstunek „kuchni polowej” dla dzieci i opiekunów oraz konkursy z nagrodami.

„Zielone szkoły”

Pięciodniowe pobyty dzieci i młodzieży szkolnej (wraz z opiekunami) w parkach krajobrazowych naszego regionu zaplanowano w czerwcu i we wrześniu. Zaproszenie skierowaliśmy do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego oraz gmin z sąsiednich województw, które znalazły się w obszarze parków krajobrazowych oraz Parku Narodowego Bory Tucholskie. Nabór ruszył 1 grudnia (decydowała kolejność zgłoszeń). Z oferty skorzysta 9 szkół wyłonionych w naborze, a także klasa laureata konkursu Eko-Lider 2019.

Cel to wypoczynek połączony z intensywną edukacją przyrodniczą. „Zielone szkoły” organizujemy na terenie wyspecjalizowanych ośrodków edukacji ekologicznej. Zapewniamy zakwaterowanie, wyżywienie, transport, pomoce dydaktyczne oraz zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej, a także gry terenowe na terenach parków krajobrazowych. Programy pobytów opracowali „zieloni edukatorzy” we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami działającymi w branży turystycznej.

Projekt „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!” realizowany jest  przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowiska, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, jak również Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Filip Kowalkowski

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7646146

Skip to content