Zielone mundury aktywne w czasie pandemii

Zielone mundury aktywne w czasie pandemii

Dostarczali seniorom zakupy, szyli maseczki i zainicjowali akcję mającą przypominać społeczeństwu o zasługach medyków. Harcerki i harcerze z naszego województwa pomagali osobom najbardziej potrzebującym w czasie pandemii Covid-19.

Członkowie ZHP z Golubia-Dobrzynia i z Inowrocławia zaangażowali się w pomoc seniorom dostarczając bezpośrednio do ich domów produkty spożywcze, szyjąc maseczki oraz przekazując przyłbice dla medyków szpitala we Włocławku. Zbiórkę online w celu zakupu ochrony indywidualnej dla grudziądzkiego szpitala zorganizowali harcerze z tego miasta.

„Niezapominajka dla Medyka” to akcja zainicjowana właśnie przez harcerzy. Jako jej symbol wybrano kwiat niezapominajki, który ma przypominać społeczeństwu o pamięci, szacunku i wdzięczności wobec medyków. ZHP promuje przypinanie niezapominajki do ubrań, by symbolicznie okazać wsparcie służbom medycznym. Kwiat ten ma symbolizować również pamięć o obowiązujących środkach ostrożności i zasadach higieny chroniących przed zakażeniem koronawirusem. Aby przyłączyć się do akcji, należy samemu wykonać niezapominajkę (np. z papieru), a zdjęcie własnoręcznie wykonanego kwiatka oznaczyć na portalu społecznościowym #NiezapominajkaDlaMedyka. Szczegóły akcji oraz instrukcja wykonania kwiatka tutaj.

Chorągiew Kujawsko-Pomorska im. Mikołaja Kopernika Związku Harcerstwa Polskiego liczy ponad 6 tys. członków, zrzeszonych w 21 hufcach.

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Andrzej Goiński

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039598