Zgłoś szkołę do 10 maja i działaj z Fundacją Orange

Zgłoś szkołę do 10 maja i działaj z Fundacją Orange

Od roku większość uczniów ma zajęcia online. Częsty kontakt z ekranami to ryzyko kształtowania i utrwalania niezdrowych nawyków. Jak uczyć dzieci mądrze korzystać z technologii?

Do 10 maja można zgłaszać  szkoły do bezpłatnych inicjatyw edukacyjnych Fundacji Orange  i od września zacząć przygodę, w której wspólnie zadbamy o cyfrowy dobrostan uczniów i nauczycieli.

W tym roku staje się to szczególnie istotne.

MegaMisja to program klas 1-3. Dzieci, przy wsparciu nauczyciela, uczą się m.in., jak zachować bezpieczeństwo i umiar w korzystaniu ze smartfonów, jak chronić swoją prywatność w internecie, jak odróżniać reklamę od informacji, jak zrobić grafikę i film. Szkoły w MegaMisji za realizację kolejnych etapów zajęć otrzymują tablety, książki, audiobooki, gry. Nauczyciele zdobywają nowe kompetencje przydatne w pracy i życiu prywatnym.

#SuperKoderzy dla klas 4-8 to nauka programowania, nie tylko na informatyce, ale na różnych przedmiotach (w tym na zajęciach z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych). Nauczyciele nie muszą być specjalistami od technologii, bo przygotowujemy ich do prowadzenia zajęć w czasie szkoleń. Szkoła otrzymuje grant na zakup sprzętu np. robotów, a lekcje stają się dla dzieci bardziej atrakcyjne – #SuperKoderzy i #SuperKoderki budują roboty, stacje pogodowe, strony www, a nawet grają na owocach.

Obie inicjatywy są bezpłatne, wpisują się w podstawę programową i mają patronaty Ministra Edukacji Narodowej oraz Cyfryzacji KPRM (byłe Ministerstwo Cyfryzacji).

Szczegóły, kryteria, regulamin i formularze zgłoszeniowe znajdziecie  TUTAJ

 

Źródło: fundacja.orange.pl

12 kwietnia 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185060

Skip to content