Zestawy edukacyjne od Młyna Wiedzy

Zestawy edukacyjne od Młyna Wiedzy

Zestawy edukacyjne od Młyna Wiedzy

Młyn Wiedzy w Toruniu

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy wprowadziło do oferty trzy zestawy doświadczeń, które można zamówić i przeprowadzić je w domu lub szkole. To propozycja dla tych, którzy z powodu pandemii nie mogą skorzystać na miejscu z oferty toruńskiego centrum nauki. 

Zdajemy sobie sprawę, że obecnie nie wszyscy chętni mogą skorzystać z warsztatów czy zajęć w naszych pracowniach. Dlatego udostępniamy możliwość przeprowadzenia trzech naszych doświadczeń w domu lub szkole – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.

Centrum nauki przygotowało trzy zestawy. Każdy z nich zawiera materiały do przeprowadzenia danego doświadczenia, kartę pracy dla uczniów oraz kartą dla nauczyciela. Dołączone są również materiały, które pozwalają na spersonalizowanie każdego zestawu dla ucznia. Dla klasy przygotowano również pamiątkowe dyplomy związane z przeprowadzonym doświadczeniem. – Co ważne, do każdego zestawu wyślemy również link do filmu, w którym nasi animatorzy przeprowadzają doświadczenia i wyjaśniają krok po kroku działania w ramach wybranego eksperymentu – dodaje Marcin Centkowski.

Nauczyciele, rodzice lub opiekunowie mogą zamówić następujące zestawy:

– “Mydło wszystko umyje”,
– “Jak uzyskać prąd z ziemniaka?”,
– “Wilgotność powietrza”.

Pierwszy zestaw to okazja do zapoznania się z różnorodnością środków czystości. Młodzi eksperymentatorzy dowiedzą się, czym jest napięcie powierzchniowe. Poznają mechanizm usuwania brudu mydłem (wykorzystując do tego własnoręcznie zbudowany model) – dzięki temu w przystępny i obrazowy sposób zostaną uczniom przedstawiane nowe zagadnienia.

Zestaw doświadczalny “Jak uzyskać prąd z ziemniaka?” umożliwia budowę obwodu elektrycznego z baterią i diodą jako odbiornikiem energii. Uczestnicy podejmą się również konstrukcji ogniwa galwanicznego i wypracują optymalne rozwiązania.

Zestaw klasowy “Wilgotność powietrza” umożliwia łatwe przeprowadzenie kilku prostych doświadczeń stanowiących podstawę do przeprowadzenia lekcji poruszającej takie zagadnienia jak: parowanie i kondensacja, ciepło parowania, wilgotność powietrza (względna i bezwzględna), temperatura odczuwalna i efekt chłodzący, różne metody pomiarów wilgotności powietrza czy znaczenie wilgotności powietrza dla organizmu człowieka.

Informacje o zestawach edukacyjnych oraz formularz zamówienia są dostępne na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Młyn Wiedzy w czerwonej strefie

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy realizuje zgodnie z planem wszystkie wydarzenia edukacyjne i kulturalne. Obowiązują zasady reżimu sanitarnego dla instytucji kultury. W najbliższym czasie można wziąć udział w takich wydarzeniach jak: niedzielne warsztaty rodzinne “Jak oglądać filmy?”, “Pogromcy mikrobów”, wieczór dla nastolatków czy spotkania “Klubu Rodzica i Opiekuna”. Realizowana jest również oferta edukacyjna, z którą można zapoznać się na stronie internetowej centrum nauki.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7010613