Ze szkolnego Orlika na PGE Narodowy. Puchar Tymbarku wkracza w decydującą fazę

Ze szkolnego Orlika na PGE Narodowy. Puchar Tymbarku wkracza w decydującą fazę

Puchar Tymbarku PZPN - logo

20 tys. dzieci zagra w startujących już 6 maja finałach wojewódzkich XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Dziewczęta i chłopcy z 16 województw zagrają na szkolnych Orlikach o wyjazd na Finał Ogólnopolski, który odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie 10 czerwca.

Puchar Tymbarku to największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie. Do udziału w tegorocznej – XXIV – edycji zgłosiło się 11 200 drużyn z całej Polski, czyli o aż 26 proc. więcej niż przed rokiem.

Rozgrywki gminne i powiatowe odbywające się najczęściej na przyszkolnych Orlikach ruszyły w połowie marca i wyłoniły reprezentantów powiatów w trzech kategoriach wiekowych do lat 8, 10 i 12.

Teraz przyszedł czas na zmagania na poziomie wojewódzkim. Od 6 do 25 maja rozegranych zostanie 16 finałów, podczas których poznamy najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników poszczególnych województw w każdej kategorii wiekowej. Wzorem lat ubiegłych na tym poziomie zmagania zakończą najmłodsi, czyli kategoria do lat 8.

Pierwsi do rywalizacji na poziomie wojewódzkim przystąpią młodzi piłkarze i piłkarki w województwach podkarpackim, podlaskim i opolskim. Rozgrywki w tych regionach ruszą już 6 maja. Z kolei jako ostatni na boiska wybiegną zawodnicy z województwa łódzkiego, gdzie ostatnie mecze zostaną rozegrane między 23 a 25 maja.

Ogólnopolski finał całej tegorocznej edycji Pucharu Tymbarku odbędzie się 10 czerwca na PGE Narodowym przed meczem towarzyskim Polski z Turcją.

XXIV edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast w Komitecie Honorowym znajduje się Minister Sportu i Turystyki, Minister Edukacji i Minister Zdrowia.

Źródło: MSiT

_

2 maja 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181818

Skip to content