Zdrowo jem, więcej wiem – 9. edycja projektu dla szkół

Zdrowo jem, więcej wiem – 9. edycja projektu dla szkół

List Fundacji Banku Ochrony Środowiska 

Szanowni Państwo,

pragniemy serdecznie zaprosić zerówki i klasy I-III ze szkół podstawowych z Państwa regionu do udziału w 9. edycji projektu edukacyjnego “Zdrowo jem, więcej wiem”, realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Z dumą możemy poinformować, że obecna jego edycja, podobnie jak dwie poprzednie, została objęta wyłącznym Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

W Fundacji Banku Ochrony Środowiska już od dziewięciu lat z powodzeniem prowadzimy działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Nasze projekty, w tym ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM, prowadzone przede wszystkim w formie konkursów, kierujemy do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Specjalizujemy się w edukacji ekologicznej i prozdrowotnej.

Chcąc dotrzeć z naszymi działaniami do jak najszerszej grupy odbiorców, zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w promocji naszego projektu. Będziemy wdzięczni za rozpowszechnienie informacji w zarządzanych przez Państwa placówkach. ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM to ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej dla zerówek i klas I-III szkół podstawowych. Prowadzimy go od 2010 roku i od samego początku towarzyszy nam troska o zdrowie młodego pokolenia. Dzięki bogatej, wieloaspektowej i spójnej formule projekt doskonale wpisuje się w podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dzieci i młodzież są przyszłością nas wszystkich. Dlatego staramy się dotrzeć z edukacją prozdrowotną do najmłodszego pokolenia uczniów. Niezwykle istotne jest, żeby wyrobić w dzieciach i młodzieży nawyki oraz przekonania, które pozwolą im cieszyć się zdrowym i długim życiem.

Wagę i potrzebę prowadzonych przez nas działań edukacyjnych potwierdza raport Najwyższej Izby Kontroli z września 2017 r. Według niego, odsetek dzieci z nieprawidłową masą ciała — otyłością, nadwagą i niedowagą — w roku szkolnym 2015/2016 osiągnął 22%.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z koordynatorem projektu: Maria Jakubowska: 22 532 71 94, zdrowojem@fundacjabos.pl

Barbara Lewicka-Kłoszewska
Wiceprezes Zarządu Fundacji
Banku Ochrony Środowiska

Radosław Żuk
Prezes Zarządu Fundacji
Banku Ochrony Środowiska

Szczegółowe informacje na stronie Fundacji BOŚ

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7134786