Zawieszenie działalności przedszkoli, szkół i uczelni wyższych do 24 maja

pusta klasa szkolna z zieloną tablicą

Zawieszenie działalności przedszkoli, szkół i uczelni wyższych do 24 maja

Dziś (24 kwietnia), kilkanaście minut po dwunastej w południe, odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministrów: Dariusza Piontkowskiego, Wojciecha Murdzka i Łukasza Szumowskiego. W czasie konferencji jako pierwszy zabrał głos minister edukacji narodowej, który poinformował, że okres zawieszenia działalności żłobków, przedszkoli, szkół i uczelni wyższych przedłużono  do 24 maja. Wyznaczono terminy egzaminów ósmoklasisty, matur i egzaminów zawodowych. Egzaminy maturalne odbędą się w dniach 8-29 czerwca 2020 r. wyłącznie w formie pisemnej. Osoby, które nie przystąpią do egzaminu maturalnego w wyznaczonym terminie, będą mogły zdać egzamin w terminie dodatkowym – od 8 do 14 lipca br. Egzaminy ósmoklasisty zaplanowano w dniach 16-18 czerwca. Termin dodatkowy wyznaczono na 7-lipca.  Ósmoklasiści poznają wyniki egzaminów do 31 lipca.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (Formuła 2012 i Formuła 2017) odbędzie się w dniach 22 czerwca – 9 lipca br. Natomiast egzamin zawodowy (Formuła 2019) zaplanowany jest od 17 do 28 sierpnia.

W czasie konferencji głos zabrał również minister nauki i szkolnictwa wyższego, który poinformował, że uczelnie wyższe pozostaną zamknięte dla studentów do 24 maja. Dodał jednak, że pracownicy naukowi powinni podjąć prace naukowo-badawczą.

Oprac. Anna Siemińska

Fot. Canva

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039773