Zatrzymajmy suszę i powodzie! – konkurs plastyczny

Zatrzymajmy suszę i powodzie! – konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny jest przeznaczony dla uczniów ze szkół podstawowych zgłoszonych do programu Szkoła Przyjazna Wodzie – Aktywni Błękitni. Zostanie on przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych, dla klas I-III i dla klas IV-VIII. Młodsi uczniowie zajmą się tematem suszy, a starsi tematem powodzi. Dzieci będą musiały przedstawić pomysł na to, jak zapobiegać skutkom suszy lub wizję – co się stanie jeśli nie będziemy walczyć z suszami. Identyczne zadanie czeka młodzież, ale odnośnie powodzi.

Celem konkursu jest podniesienie świadomości uczniów szkół podstawowych na temat zagadnień związanych z suszą i powodziami, a także poznanie przyczyn, skutków i sposobów przeciwdziałania tym zjawiskom. Prace plastyczne mają zostać wykonane samodzielnie na kartce w formacie A4. Technika wykonania pracy jest dowolna (rysowanie, malowanie, wyklejanie itp. itd.). Oceniane będą kolejno: zgodność pracy z tematem, pomysłowość w podejściu do tematu, estetyka wykonania plastycznego.

Organizatorem konkursu jest PGW Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy.
Konkurs trwa od 1.02.2021 r. do 16.06.2021 r.

„Aktywni Błękitni – Szkoła przyjazna wodzie” to program edukacyjny Wód Polskich skierowany do uczniów szkół podstawowych. Edukacja wodna przybliża i wyjaśnia obszary gospodarki wodnej i zarządzania wodami w sposób gwarantujący ich optymalną jakość i ilość dla przyszłych pokoleń. Zrównoważone gospodarowanie wodami, ochrona przeciwpowodziowa, przeciwsuszowa i bezpieczny wypoczynek nad wodą to główne obszary działania programu. Aktualnie program dla szkół wdrażany jest na terenie działania RZGW w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku i Gliwicach i będzie stopniowo wdrażany do kolejnych regionów wodnych.

Szczegółowe informacje TUTAJ

Fot. Nagrodzona praca plastyczna organizowanego przez PGW Wody Polskie RZGW w Gdańsku konkursu pt. „Wiesz więcej o powodzi, lepiej się chronisz”; bydgoszcz.wody.gov.pl

 

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181604

Skip to content