Zaśpiewają dla ojczyzny

Zaśpiewają dla ojczyzny

W środę (8 listopada) w Diecezjalnym Centrum Kultury na Zamku Bierzgłowskim (powiat toruński) odbędzie się XIV Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko” oraz finał XI Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Literackiego. Wydarzenie jest organizowane przez samorządowe i obywatelskie środowiska gminy Łubianka tradycyjnie przed Narodowym Świętem Niepodległości.

Czytaj też: Święto Niepodległej

Ideą festiwalu i konkursu jest uczczenie Święta Niepodległości poprzez przypomnienie polskiego dziedzictwa kulturowego oraz kontekstu historycznego i religijnego towarzyszącemu powstawaniu pieśni poświęconych ojczyźnie. Myśl przewodnia tegorocznej edycji to „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

W Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko” wystąpią dzieci i młodzież z różnych zakątków województwa, którzy wykonają pieśni patriotyczne i powstańcze. Festiwal ma charakter konkursu, podczas którego zostaną wyłonieni laureaci w trzech kategoriach: 6-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat.

Przegląd co roku łączy się z galą wręczenia nagród w tematycznie związanych konkursach literackim i plastycznym. Organizatorami festiwalu są Zespół Szkół w Łubiance, Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II Łubianka, Gmina Łubianka i Akcja Katolicka Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bierzgłowie.

Czytaj też: Święto niepodległej Polski

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016821