Zaprzyjaźnij się z osobą niewidomą

alfabet punktowy Braille'a

Zaprzyjaźnij się z osobą niewidomą

Fundacja Świat wg Ludwika Braille'a logo

W tym roku zostanie opracowana oraz wydana publikacja o charakterze edukacyjnym, uświadamiającym i uwrażliwiającym dzieci i młodzież na potrzeby osób niewidomych i słabowidzących. Publikacja pn. „Zaprzyjaźnij się z osobą niewidomą” zostanie wydana w formie broszury informacyjnej, skierowanej do 80 000 uczniów szkół podstawowych z 16 województw (klasy IV-VIII), którzy często nie wiedzą, jak zachować się spotykając osobę niewidomą. Do broszury dołączony zostanie alfabet brajlowski. Zadaniem zostanie objętych 80 000 uczniów z 800 szkół podstawowych z terenu 16 województw Polski. Każda szkoła zostanie wyposażona w 100 zestawów edukacyjnych (broszura informacyjna z alfabetem Braille’a), które będą idealnym materiałem do pracy nauczyciela z uczniem.

Fundacja “Świat według Ludwika Braille’a” zrealizuje zadanie publiczne pn. “Zaprzyjaźnij się z osobą niewidomą”, dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do końca bieżącego roku w ramach konkursu pn. „Kierunek Aktywność”.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164383

Skip to content