Zaproszenie na debatę „Jak pomóc dziecku w kryzysie psychicznym”

Zaproszenie na debatę „Jak pomóc dziecku w kryzysie psychicznym”

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę serdecznie zaprasza na debatę „Jak pomóc dziecku w kryzysie psychicznym”, która odbędzie się w czwartek, 20 kwietnia br. w godz. 13.00-14.30 w Centrum Pomocy Dzieciom w Warszawie . 

Transmisja na żywo będzie miała miejsce na Facebooku i kanale YouTube Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

***

Dzieci i młodzież coraz częściej doświadczają kryzysów psychicznych. Potwierdzają to zarówno dane policyjne, jak i statystyki 116 111 – telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży, który od blisko 15 lat prowadzi nasza Fundacja. Tylko w minionym miesiącu (marzec 2023) konsultanci linii 116 111 podjęli aż 100 interwencji ratujących życie lub zdrowie dzieci, czyli średnio 3,2 interwencje dziennie! To najwięcej od początku działania telefonu, czyli od 2008 roku.

Przyczyny kryzysów psychicznych u dzieci i młodzieży są złożone – często wiele trudnych doświadczeń występuje równocześnie, co dodatkowo wpływa na stan dziecka. Ich poznanie i zrozumienie przez osoby dorosłe daje większe szanse na wczesne zauważenie niepokojących sygnałów i zapewnienie dziecku odpowiedniego wsparcia i pomocy.

Dlatego Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę organizuje debatę, aby wspólnie z ekspertami zastanowić się, jak najlepiej pomóc dzieciom i nastolatkom w trudnych sytuacjach emocjonalnych. Podczas spotkania zostaną poruszone m.in. takie tematy jak: jakie są sygnały alarmowe, które możemy zaobserwować u dziecka przeżywającego kryzys psychiczny; co ma decydujący wpływ na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży; jakie są sposoby przeciwdziałania kryzysom psychicznym; jakiej pomocy potrzebują dzieci w kryzysie psychicznym; jakie są dostępne narzędzia i programy wsparcia; jak można zaangażować rodziców, opiekunów i nauczycieli w proces wspierania dzieci; jakie wyzwania i trudności mogą wystąpić podczas pracy z dziećmi i jak można im przeciwdziałać lub je przezwyciężyć; jak walczyć ze stygmatyzacją związaną z problemami psychicznymi dzieci i młodzieży.

Szczegółowe informacje TUTAJ

14 kwietnia 2023 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7159210

Skip to content