Zaproszenie do IV edycji programu Złote Szkoły NBP

baner konkursu NBP

Zaproszenie do IV edycji programu Złote Szkoły NBP

Narodowy Bank Polski - logo

Wystartowała IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego Złote Szkoły NBP pod hasłem: „Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna”. Szkoły podstawowe i ponadpodstawowe będą ubiegać się o tytuł Złotej Szkoły NBP oraz 126 nagród.

Przed szkołami są do wykonania trzy zadania edukacyjne poświęcone tematowi edycji: lekcja z ekonomią, debata szkolna i warsztat uczniowski. Tytuł „Złotej Szkoły NBP” otrzymają szkoły, które zdobędą min. 25 punktów za wykonanie wszystkich zadań. Nagrody pieniężne otrzyma 126 najlepszych szkół z tytułem „Złota Szkoła NBP” IV edycji.

Rejestracja szkół trwa do 11 marca 2024 r. Wyniki edycji zostaną ogłoszone w maju 2024 r.

Miło nam poinformować, że szkoły z województwa małopolskiego aktywnie uczestniczyły w dotychczasowych trzech edycjach – w sumie zgłosiło się 96 szkół, 69 spośród nich zdobyło tytuł „Złota Szkoła NBP”, a 26 zostało laureatami nagród. I w tym roku życzymy powodzenia wszystkim szkołom z województwa małopolskiego, które zdecydują się uczestniczyć w IV edycji programu Złote Szkoły NBP.

Wszystkie szczegóły dotyczące IV edycji programu Złote Szkoły NBP znajdują się na stronie internetowej programu, natomiast rejestracja do programu jest możliwa na platformie .

 

Źródło: kuratorium.krakow.pl

11 grudnia 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189543

Skip to content