Zapraszamy na wieś

Fot. Szymon Zdziebło dla UMWK-P

Zapraszamy na wieś

Zachęcamy do udziału w imprezach plenerowych z cyklu „Wieś na weekend”. W najbliższą sobotę (17 sierpnia) festyn rodzinny „Na kujawską nutę” w Raciążku (powiat aleksandrowski), w niedzielę (18 sierpnia) turniej sołectw w Konecku (powiat aleksandrowski).

– Systematycznie wspieramy organizację imprez, które integrują społeczność lokalną oraz świetnie promują małe ojczyzny. Wielka w tym zasługa organizujących te wydarzenia lokalnych stowarzyszeń i fundacji – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W tym roku Urząd Marszałkowski przeznaczył wsparcie w wysokości ponad 85 tysięcy złotych na przygotowanie 21 wydarzeń promujących produkty regionalne, tradycyjne i ekologiczne, lokalne zwyczaje oraz dziedzictwo kulturowe wsi. Celem organizacji imprez jest aktywizacja mieszkańców wsi, podejmowanie inicjatyw służących włączeniu społecznemu, a także promocja przedsięwzięć finansowanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Wszystkie imprezy odbywają się w soboty lub niedziele między czerwcem a wrześniem. W najbliższą sobotę (17 sierpnia) w malownicze ruiny zamku w Raciążku wypełni muzyka i zabawa w ramach imprezy „Na kujawską nutę”. Wystąpią seniorzy  zrzeszeni w lokalnych klubach. Wśród atrakcji między innymi rodzinne quizy i warsztaty plastyczne, wystawa rękodzieła i sztuki ludowej oraz zabawa taneczna. Organizatorami wydarzenia są Gminny Ośrodek Kultury w Raciążku i Stowarzyszenie Kulturalne Serpentyna. Więcej informacji na profilu GOK w Raciążku.

W niedzielę (18 sierpnia) zapraszamy na plac przy Gminnym Ośrodku Kultury w Konecku, gdzie rozpocznie się turniej sołectw. Widzowie obserwować będą zmagania w niecodziennych dyscyplinach, takich jak bieg farmera, strzał w dziesiątkę i wyścigi mistrzów kierownicy. Sportowej rywalizacji towarzyszyć będą występy artystyczne lokalnych zespołów, wesołe miasteczko, wieczorny koncert i zabawa taneczna. Wydarzenie organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Konecku. Więcej informacji na stronie.

Lista wszystkich projektów w ramach konkursu „Wieś na weekend 2019”.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Szymon Zdziebło dla UMWK-P

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185678

Skip to content