Zapraszamy na rajdy rowerowe

Zapraszamy na rajdy rowerowe

Do 21 czerwca w Toruniu potrwa pierwszy rajd z cyklu Kujawsko-Pomorskie na rowery. Ruszyły już zapisy na kolejny w Żninie. Tegoroczne wydarzenie z powodu pandemii koronawirusa jest realizowane w nowej formule. Każdy zarejestrowany uczestnik sam wybiera dzień, w którym pokona zaproponowaną trasę. Na następne rajdy zapraszamy do Lipna, Brodnicy i Bydgoszczy.

– Mieszkańcy Kujaw i Pomorza coraz częściej wybierają jazdę na rowerze jako główną formę aktywnego wypoczynku. To doskonały sposób na poznawanie urokliwych zakątków naszego regionu, dlatego zachęcam całe rodziny do udziału w rajdach – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

Aby wziąć udział w rajdzie należy zarejestrować się tutaj (wybierając miasto Toruń lub Żnin), a następnie odebrać numer startowy i elektroniczną mapę z opisem trasy i wskazaniem miejsc, w których trzeba zrobić zdjęcia dokumentujące przejazd. Po przejechaniu rajdu wystarczy zalogować się na platformie internetowej i wstawić wymagane zdjęcia. Na pierwszych 400 osób, które udokumentują swój przejazd czekają pamiątkowe koszulki.

 

Kujawsko-Pomorskie na rowery! Marszałek Piotr Całbecki zaprasza do udziału w rajdach rowerowych

Rajd w Toruniu

Numery startowe wydajemy:
– od poniedziałku do piątku w siedzibie Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, przy ulicy Kopernika 4, w godzinach:

poniedziałek, środa, czwartek 8-15
wtorek 8-17
piątek 8-14
– w soboty i niedziele (13-14 czerwca oraz 20-21 czerwca) w Przystani AZS w Toruniu, przy ulicy Popiełuszki 1 w godzinach 10-13.

Rajd w Żninie

Numery startowe będą do odbioru od 20 czerwca do 4 lipca w punkcie Informacji Turystycznej w Żninie, przy placu Wolności 20, w godzinach:

poniedziałek – piątek 8-16
sobota – niedziela 10-15.

Dodatkowo uczestnicy żnińskiego rajdu otrzymają pamiątkowe medale ufundowane przez Powiat Żniński.

Rajdy będą odbywają się od 6 czerwca do 16 sierpnia w cyklach dwutygodniowych w różnych miastach województwa. Kolejno w:

  • Toruniu (6 – 21 czerwca)
  • Żninie (20 czerwca – 5 lipca)
  • Lipnie (4 lipca – 19 lipca)
  • Brodnicy (18 lipca – 2 sierpnia)
  • Bydgoszczy (1 – 16 sierpnia).

Rowerzyści sami wybierają dzień i czas pokonania dystansu. Dla każdego miasta proponujemy dwie trasy: rodzinną – nieprzekraczającą 20 kilometrów, oraz standardową około 30 kilometrów. Aby zwiększyć bezpieczeństwo uczestników rajdu, każda z nich będzie przebiegała głównie ścieżkami rowerowymi, drogami mało uczęszczanymi bądź traktami leśnymi.

Miłośnicy dwóch kółek, którzy udokumentują przejechanie trasy w co najmniej trzech miastach, otrzymają pamiątkowy medal tegorocznego cyklu Kujawsko-Pomorskie na rowery 2020. Impreza wpisuje się w obchody setnej rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II – patrona województwa.

Kujawsko-Pomorskie na rowery w liczbach:

  • pierwszy rajd zorganizowany przez Urząd Marszałkowski odbył się w 2015 roku
  • przez pięć kolejnych lat w cyklu wzięło udział blisko 10 tysięcy rowerzystów
  • 18 i 30 kilometrów to długości tras zaproponowanych w toruńskim rajdzie
  • 17 lub 31 kilometrów pokonają rowerzyści w Żninie
  • tegoroczny cykl rajdów odbędzie się w 5 miastach.

Z myślą o przyszłych kolarskich mistrzach już szósty sezon realizujemy projekt Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich. W tym roku ponad 500 młodych cyklistek i cyklistów z naszego regionu bierze udział w zajęciach kolarskich. W Kujawsko-Pomorskiem funkcjonuje 36 szkółek, których działalność współfinansuje samorząd województwa. Więcej w naszym materiale.

Departament Sportu i Turystyki
oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP, Rajd rowerowy w Żninie

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164603

Skip to content