Zapraszamy na Noc Muzeów online

Zapraszamy na Noc Muzeów online

Ze względu na bezpieczeństwo Gości tegoroczna Noc Muzeów w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku odbędzie się online.

Muzeum zachęca do śledzenia strony internetowej www.muzeum.wloclawek.pl i mediów społecznościowych. Tam 15 maja br. w godzinach wieczornych pojawiać się będą kolejne propozycje:

  • 18.00# Muzeum w domu z archeologią to świetna przygoda, w trakcie której przeniesiemy nasze wykopaliska do domu. Dowiemy się, jakie są podstawowe sprzęty do ich przeprowadzenia, skąd archeolog wie, gdzie kopać i czy można zobaczyć ukształtowanie terenu w lesie bez jego wycięcia? Miski, pędzel i łopatka to podstawowe sprzęty naszych wykopalisk. Uszykujcie je i bawcie się dobrze oraz weźcie udział w konkursie z nagrodami, którego wyniki ogłosimy 28 maja!
  • 19.00# Co wiecie o włocławskim muzeum – quiz z pytaniami dotyczącymi historii, zbiorów, działalności naszej instytucji. Dla trzech pierwszych osób, które prawidłowo odpowiedzą na wszystkie pytania konkursowe czekać będą drobne upominki.
  • 20.00# Dawne widoki Włocławka – wirtualny pokaz stworzony w oparciu o wybrane materiały ikonograficzne, głównie ze zbiorów Działu Historycznego Muzeum Historii Włocławka. Galeria obejmuje 414 widoków, w zdecydowanej większości wykonanych techniką fotografii, od lat 60. XIX wieku do przełomu lat 70. i 80. ubiegłego stulecia. Całość prezentacji została podzielona na 36 wątków tematycznych, ukazujących panoramy miasta, jego ulice oraz obiekty z nimi związane.
  • 21.00# Być jak Zagajewski – quiz z pytaniami dotyczącymi Stanisława Zagajewskiego – jednego z najciekawszych twórców sztuki spontanicznej, „wewnętrznej potrzeby”, który przez długie lata żył i tworzył w naszym mieście. Trzy pierwsze osoby, które prawidłowo odpowiedzą na wszystkie pytania nagrodzone zostaną wydawnictwami muzealnymi.

Jednocześnie Muzeum przypomina, że od 4 maja br. istnieje możliwość zwiedzania muzeum w normalnych godzinach pracy, przestrzegając obowiązujących zasad.

Serdecznie zapraszamy!

 

Źródło: muzeum.wloclawek.pl
Graf. muzeum.wloclawek.pl

11 maja 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185061

Skip to content