Zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Warsztaty, pokazy i konkursy z nagrodami. Zapraszamy w niedzielę (13 maja) do Urzędu Marszałkowskiego na festyn rodzinny w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

– Środki, którymi samorząd województwa dysponuje w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego to pieniądze na poprawę jakości życia wszystkich mieszkańców regionu. Efekty realizacji unijnych projektów widoczne są na każdym kroku: w miastach i na terenach wiejskich, na ulicach, w szkołach, instytucjach kultury i zakładach pracy ­– mówi marszałek Piotr Całbecki

Dni Otwarte to ogólnopolska akcja koordynowana przez Ministerstwo Rozwoju, polegająca na udostępnianiu i prezentowaniu wszystkim zainteresowanym projektów zrealizowanych przy udziale środków z Unii Europejskiej. W tym roku Dni Otwarte w województwie kujawsko-pomorskim odbędą się 13 maja w godzinach 14 – 18 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu przy Placu Teatralnym 2. Wstęp wolny.

Na wszystkich, którzy odwiedzą siedzibę samorządu województwa, czeka mnóstwo atrakcji. Nasi goście będą mogli zabawić się w DJ-a dzięki muzycznemu syntezatorowi, zagrać w gry wspierające rozwój poznawczy, poznać tajniki sztuki kowalskiej, wziąć udział w warsztatach ceramicznych, nauczyć się wyrabiania toruńskich pierników oraz malowania na szkle. W programie znajdą się również warsztaty popularnonaukowe dla dzieci, projektowania ubrań oraz pokaz możliwości Łazika Magma White. Ponadto każdy z uczestników będzie mógł wykonać własnoręcznie mydło, poznać techniki projektowania i wydruku świec 3D oraz skosztować potraw z wykorzystaniem chwastów i dzikich roślin.

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich zapraszamy również na koncert ,,Podróż po Europie”, który odbędzie się tego samego dnia o godz. 18 w CKK Jordanki w Toruniu. Wystąpią Krystyna Prońko, Maria Rodriguez, Agnieszka Twardowska, Ewelina Przybyła, Wiktoria Węgrzyn, Marco Bocchino, Chris Schittulli i Paweł Wolsztyński. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke. Więcej.

 

Departament Promocji Urzędu Marszałkowskiego
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Ubiegłoroczne Dni Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7143027