Zapowiedź otwarcia Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy

Zapowiedź otwarcia Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy

Szanowni Goście, Miłośnicy historii, sztuki i techniki, Przyjaciele,
W związku ogłoszonym w dniu wczorajszym wdrażaniem od 4 maja drugiej fazy znoszenia ograniczeń związanych z pandemią wirusa SARS-CoV-2 zostanie uchylony zakaz zamknięcia muzeów dla Odwiedzających.

Zgodnie z zaleceniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i w porozumieniu z Miastem Bydgoszcz, pracujemy nad tym, by możliwie szybko i bezpiecznie udostępnić Państwu nasze ekspozycje.

W pierwszej kolejności otworzymy dla Państwa trasę zwiedzania w Exploseum i robimy wszystko, by było to możliwe już w przyszłym tygodniu.

W dalszej perspektywie udostępniać będziemy, w miarę możliwości, pozostałe nasze oddziały, które jednak ze względu na różną specyfikę (przede wszystkim ze względu na infrastrukturę) wymagają indywidualnego podejścia i wdrażania odmiennych procedur bezpieczeństwa.

Pracujemy nad tym, by jak najszybciej spotkać się z Państwem w naszym Muzeum, ale najważniejszym dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo, dlatego będziemy udostępniać nasze oddziały sukcesywnie po zapewnieniu odpowiednich warunków.

O ponownym otwarciu Exploseum i kolejnych oddziałów oraz zastosowanych zasadach bezpieczeństwa, będziemy Państwa informować za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz portali społecznościowych. Powyższe będzie miało miejsce, gdy tylko będziemy mieć pewność, że możemy się bezpiecznie spotkać, nie stwarzając zagrożenia dla Państwa zdrowia i życia.

Jednocześnie od 4 maja przywracamy dostępność sekretariatu Muzeum dla interesantów od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00. Ponadto ponownie uruchamiamy dla Państwa sklepik internetowy oraz wprowadzamy możliwość wykonywania kwerend dla pracowników naukowych, przy zachowaniu ogólnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Do zobaczenia już niebawem!

Dyrekcja i Zespół
Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Fot. Dariusz Gackowski

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161534

Skip to content