Zapisy na finałowy rajd rowerowy w Toruniu

Rodziny rajd rowerowy w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras

Zapisy na finałowy rajd rowerowy w Toruniu

Ostatni rajd rowerowy w ramach cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery” odbędzie się 28 września w Toruniu. Zapisy i informacje organizacyjne na kujawsko-pomorskienarowery.pl. Zapraszamy do udziału.

– Przed nami ostatni w trym roku rodzinny rajd rowerowy. Tym razem spotkamy się w Toruniu.  Zachęcam gorąco całe rodziny do udziału – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Głównym organizatorem rodzinnych rajdów „Kujawsko-Pomorskie na rowery” jest Urząd Marszałkowski. To piąta edycja naszej akcji. Tegoroczne spotkania rowerowe odbyły się we Włocławku, Żninie, Świeciu i Brodnicy. Na ostatni, finałowy rajd zapraszamy do Torunia.

Start i meta rajdu zlokalizowane są na parkingu przed toruńską Motoareną przy ul. Pera Jonssona 7. Trasa liczy około 36 kilometrów. O godzinie 11 wyruszamy ulicą Ignacego Łukasiewicza i wjeżdżamy w ulicę Szosa Okrężna. Dalej ulicą Polną dojeżdżamy do ulicy Ugory, następnie kierujemy się w stronę Lulkowa i drogą wojewódzką nr 552 dojeżdżamy do Różankowa. Dalej ścieżką rowerową jedziemy do Zamku Bierzgłowskiego, następnie kierujemy się na Barbarkę. W tym miejscu zaplanowany jest postój. Po krótkiej przerwie ruszamy w stronę Przysieka, a dalej ścieżką rowerową dojeżdżamy do Torunia. Zatrzymujemy się parkingu przed Motoareną.

Każdy zarejestrowany uczestnik rajdów otrzyma bezpłatny pakiet startowy, w skład którego wchodzi numer startowy, butelka wody mineralnej. Dla pierwszych 300 zarejestrowanych osób mamy również pamiątkowe skarpetki i talony na posiłek regeneracyjny. Na mecie na wszystkich rowerzystów czekać będą pamiątkowe medale akcji „Kujawsko-Pomorskie na rowery 2019”.

Więcej informacji oraz zapisy i regulaminy rajdu na stronie kujawsko-pomorskienarowery.pl

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Rodziny rajd rowerowy w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,263,192