Zamiast Nocy Muzeów – Wieczór z MOB

Wieczór w Muzeum

Zamiast Nocy Muzeów – Wieczór z MOB

W maju obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzeów. W tym roku, zamiast tradycyjnych obchodów Nocy Muzeów, MOB zaprasza na wyjątkowy, indywidualny,  wieczorny spacer szlakiem obiektów i architektury muzealnej, który posłuży promocji naszego wspólnego dziedzictwa kulturowego.

Chętni na przygodę, mogą odbierać z muzealnych kas dedykowaną wydarzeniu mapkę wraz ze specjalnymi zadaniami oraz ciekawostkami, by sprawdzić, w jakich miejscach można poczuć historię Bydgoszczy oraz odkryć wyjątkowe zbiory Muzeum.

Tylko w dniu 15 maja na budynkach lub w oknach Muzeum pojawią się tajemnicze znaki i kody, dzięki którym zwiedzający trafią do świata historii, sztuki i techniki.

  • Do indywidualnego zwiedzania obiektów i wystaw zapraszamy w godz. otwarcia Muzeum
  • Mapki z zadaniami będą dostępne w kasach muzealnych
  • Pakiety służą do samodzielnego poruszania się po Bydgoszczy – szlakiem naszych budynków muzealnych. Liczba pakietów ograniczona, trzeba spieszyć się by być pierwszym !
  • Zagadki i działania dotyczą każdego z budynków MOB, ale tylko przy trzech spacerowicze mogą zlokalizować dodatkowe elementy, a wśród nich QR cody, dzieła sztuki, skrzynki do zabawy w geocaching.

 

Więcej informacji na www.muzeum.bydgoszcz.pl oraz w mediach społecznościowych /muzeumbydgoszcz

Fot. Marek Chełminiak

Fot. Marek Chełminiak

Muzeum zaprasza również na wieczorne Spotkanie z Markiem Chełminiakiem, które odbędzie się 14 maja, o godz. 18:00 w Galerii Sztuki Nowoczesnej.

Po długim czasie zamknięcia, muzeum zaprasza na jubileuszową ekspozycję fotograficzną Marka Chełminiaka – bydgoskiego fotografa, autora licznych albumów i wydawnictw.

Na wystawie znalazło się blisko 112 zdjęć, które stanowią ułamek 50letniego dorobku artysty z zakresu fotografii, zarówno portretowej, reportażowej, jak i krajobrazowej.

Wystawie towarzyszy album “Marek Chełminiak – pół wieku z fotografią”, który jest swoistą podróżą w czasie, wraz z ludźmi, do miejsc i wydarzeń utrwalonych w fotograficznych obrazach.

Wszystkich, którzy podziwiają warsztat fotograficzny Marka Chełminiaka, a także tych którzy chcą zaznajomić się z niezwykłymi zdjęciami, zapraszamy na spotkanie z artystą na wystawie. Będzie to okazja do dyskusji oraz uzyskania pamiątkowego wpisu do albumu.

W godz. 18:00 – 20:00 na wystawę „Jestem, kim jestem, gdzie jestem” obowiązuje bilet specjalny za 1 zł.

Wystawa „Jestem, kim jestem, gdzie jestem” czeka na Was w Galerii Sztuki Nowoczesnej,
ul. Mennica 8 na Wyspie Młyńskiej. Jest dostępna do 27 czerwca.

14 maja 2021 r.

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189523

Skip to content