Zamek Królewski na Wawelu online

Zamek Królewski na Wawelu online

Za sprawą współczesnych, nowoczesnych środków wyrazu, które stanowią język nowych mediów w XXI wieku pragniemy dotrzeć do szerokiego grona odbiorców sztuki – mówi dr hab. Andrzej Betlej, prof. UJ, dyrektor Wawelu.

Przed Wami: serial „Wawel. Królestwo odkryte” z udziałem Krystyny Czubówny, poradnik dla małych i dużych „Przez Zamek do Domu”, gra komputerowa, wirtualne zwiedzanie, lekcje i warsztaty on-line.

Zamek Królewski na Wawelu, choć zamknął swoje ekspozycje na czas pandemii, upowszechnia historię bezcennych zbiorów w sieci i na kartach nowych wydawnictw. Wszystko po to, by – mimo wszystko – dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i sprostać ich najwyższym oczekiwaniom w czasie, gdy dostęp do kultury w rzeczywistości został utrudniony.

Działania dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wraz z Architecture is a good idea przenosimy się na Wawel XVI wieku, by odkryć perłę renesansu: wielką rozbudowę Zamku Królewskiego za panowania Aleksandra Jagiellończyka i Zygmunta Starego.

Szczegółowe informacje tutaj

 

Źródło: wawel.krakow.pl
Graf. gł. wawel.krakow.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164939

Skip to content