(Za)koduj z UKE w Młynie Wiedzy

(Za)koduj z UKE

(Za)koduj z UKE w Młynie Wiedzy

17 września w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się specjalne warsztaty z programowania przygotowane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. W trakcie zajęć uczniowie szkół podstawowych będą mieli okazję rozwinąć kompetencje cyfrowe i nauczą się podstaw programowania.

W trakcie zajęć pracownicy UKE wykorzystują dwie aplikacje: „Inteligentne Miasto” i „Scottie Go!”. – Praca w pierwszej z nich polega na ożywieniu elementów umieszczonych na macie, między innymi na zaprogramowaniu latarni ulicznych, świateł drogowych czy przyjazdów kolejowych, a wszystko po to, aby na koniec przejechał pociąg – wyjaśnia Ewa Domańska z Urzędu Komunikacji Elektronicznej. „Scottie” to natomiast program przygotowany z myślą o najmłodszych programistach. Celem zabawy jest takie zaprogramowanie ludzika, aby poprzez napisanie odpowiednich komend mógł poruszać się w grze na tablecie.

Zajęcia odbędą się 17 września 2018 r. w siedzibie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Pierwsze (adresowane do uczniów kl. 3-6) zaplanowano w godz. 9.00-10.30, drugie (dla uczniów kl. 1-3) w godz. 11.00-12.30.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy prowadzi Urząd Komunikacji Elektronicznej pod adresem poczty elektronicznej: Ewa.Domanska@uke.gov.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane od 30 lipca br. do wyczerpania miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń. W zajęciach może wziąć udział nie więcej niż 24 uczniów.

Warsztaty „Koduj z UKE” prowadzi Urząd Komunikacji Elektronicznej. – Kodowanie jest językiem przyszłości, dlatego uczymy podstaw programowania, rozwijając w ten sposób kompetencje cyfrowe dzieci i młodzieży. Wierzymy, że nauka poprzez zabawę sprawi, że z roku na rok będziemy mieć coraz większą liczbę programistów w Polsce – przekonuje Milena Górecka zZ UKE.

Programowanie dla szkół w Młynie Wiedzy

Warto dodać, że w ofercie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019 znalazły się również zajęcia z zakresu programowania, które będą realizowane w przestrzeni pracowni multimedialnej CNMW. Dla uczniów kl. 1-3 szkoły podstawowej przygotowano zajęcia „Świat algorytmów dla najmłodszych” oraz „Programowanie – prosta sprawa – z micro:bit, to zabawa!” (także kl. 4-6 szkoły podstawowej).

Szczegółowy opis zajęć realizowanych w toruńskim centrum nauki jest dostępny na stronie: http://mlynwiedzy.org.pl/pracownia-multimedialna/.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6866822