Zajęcia edukacyjne “Hospicjum – o co w tym chodzi i z czym to się je”

Zajęcia edukacyjne “Hospicjum – o co w tym chodzi i z czym to się je”

                                                   

Zapraszamy młodzież szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych do udziału w zajęciach “Hospicjum – o co w tym chodzi i z czym to się je“. Warsztaty poprowadzi p. Małgorzata Olszewska, wiceprezes Stowarzyszenia Hospicjum Światło w Toruniu.

Podczas zajęć młodzież zapozna się z filozofią opieki paliatywno-hospicyjnej, życiem codziennym chorych oraz pracą wolontariuszy w hospicjum.

Zajęcia towarzyszą wystawie “W trosce o osoby w kryzysie choroby. Razem możemy więcej!”, która jest doskonałą okazją do uwrażliwiania młodych ludzi na potrzeby osób w kryzysie choroby. Jest też szansą na przełamywanie stereotypów związanych z postrzeganiem hospicjum i podkreślenie, że przede wszystkim jest to miejsce ciągłej troski o podnoszenie jakości życia chorego.

Nauczycieli zainteresowanych udziałem w zajęciach prosimy o kontakt z p. Małgorzatą Olszewską: tel. 664 429 838, mail: m.olszewska@hospicjumswiatlo.pl

Wystawa objęta została honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Można ją oglądać w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu od 1 grudnia 2017 do 5 stycznia 2018 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7142958