Zajęcia cyrkowe – nowa propozycja WOAK-u dla dzieci i młodzieży

Zajęcia cyrkowe – nowa propozycja WOAK-u dla dzieci i młodzieży

WOAK zaprasza na zajęcia wszystkie chętne dzieci (w wieku od 6 lat) i młodzież, bez względu na ich sprawność fizyczną, zdolności i predyspozycje.

Celem zajęć jest zapoznanie uczestników z podstawami sztuki cyrkowej: żonglerką, akrobatyką, klaunadą, jazdą na monocyklach, balansowaniem na roll boli,  szczudlarstwem i innymi elementami sztuki nowego cyrku. Uczestnicy zajęć będą uczyli się pracy z rekwizytami: chustami, piłkami, kółkami, talerzykami, maczugami, diabolo. Poznając, ćwicząc i doskonaląc umiejętności cyrkowe, uczestnicy będą rozwijali wyobraźnię, ćwiczyli poczucie równowagi oraz rytmu, uczyli refleksu oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

Program zajęć obejmuje również elementy komponowania ruchu scenicznego i przestrzeni scenicznej – miejsca prezentacji cyrkowych indywidualnych i zespołowych. Dzieci będą uczyły się tworzenia etiud scenicznych z wykorzystaniem umiejętności cyrkowych. Będą odkrywały radość, jaką daje dzielenie się z innymi nowymi umiejętnościami.

Podczas zajęć uczestnicy będą rozwijali sprawność ruchową, koordynację ruchowo-wzrokową, gibkość, zwinność, wzmacniali mięśnie. Będą kształtowali relacje w grupie, rozwijali umiejętność pracy zespołowej, umiejętność występowania przed publicznością, radzenia sobie z blokadami emocjonalnymi i tremą.

Zajęcia cyrkowe mieszczą się w obszarze pedagogiki cyrku dziecięcego. Ćwiczenia i zabawy będą dostosowane do wieku i możliwości uczestników.

Spotkania będą się odbywały cyklicznie w środy w godzinach od 16.00 do 18.00.

Kolejne spotkania: 14, 21, 28 października.

Zajęcia prowadzi Jacek Ruszkowski – pedagog cyrku dziecięcego, żongler, szczudlarz i mim. Prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą, ucząc pracy z rekwizytami, żonglerki, szczudlarstwa. Umiejętności cyrkowe zdobywał w Cyrku Cool-Kids, wraz z zespołem uczestniczył w wielu przeglądach i festiwalach cyrkowych, a następnie był jego instruktorem. Współpracował z Teatrem Wiczy.

KIEDY 7 października 2020 r. godz. 16.00
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 6 października 2020 r.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8
CENA 5 zł płatne na konto
nr: 61 1160 2202 0000 0000 6090 1253

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl

tel. 56 652 27 55

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7010589