Zajęcia adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków

Zajęcia adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków

W życiu każdego małego człowieka przychodzi czas zmian. Jednym z ważnych momentów jest pójście do przedszkola, a co za tym idzie – wejście w nowe, nieznane dotąd otoczenie. W takiej sytuacji może pojawić się strach, obawa, czasem nawet rozpacz i wiele innych uczuć, z którymi ciężko sobie poradzić.

Przedszkolna Chatka, wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci oraz ich rodziców, organizuje cykl zajęć poświęconych adaptacji dziecka do przedszkola. Chcemy, aby adaptacja była miłą przygodą i wspaniałą okazją do bezstresowego wejścia w progi przedszkola.

Na spotkania adaptacyjne zapraszamy wszystkich przyszłych przedszkolaków. Celem naszych zajęć jest stopniowe przygotowanie do roli przedszkolaka, poznanie zasad oraz rytmu dnia w przedszkolu. Co ważne, początkowe zajęcia odbywają się z rodzicem. Dopiero z czasem, gdy dzieci są już nieco oswojone, zostają w sali bez swoich opiekunów. Zajęcia prowadzone są w małej grupie, co pozwala skupić się na indywidualnych potrzebach dzieci i sprawia, że rodzice mają większy komfort psychiczny. Szereg zabaw muzycznych, ruchowych, rytmicznych, manualnych oraz plastycznych, spędzonych w towarzystwie rówieśników i doświadczonych nauczycieli, pokaże iż przedszkole jest miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Adaptacja to szansa, by we wrześniu Maluch czuł się swobodniej i z większą odwagą stawił czoło nowej sytuacji. Pomóż swojemu dziecku przygotować się do przekroczenia progu przedszkola bez stresu i płaczu. Pozwól pomóc sobie wyzbyć się obaw i wątpliwości.

Uwaga! Zajęcia kierujemy do wszystkich Maluchów, które od września rozpoczną przedszkolną przygodę. Nawet jeżeli wybierzesz inne przedszkole niż nasze, zajęcia na pewno pomogą w  procesie adaptacji.

Kontynuacją zajęć adaptacyjnych będą wakacyjne zajęcia dla przyszłych przedszkolaków. W tym roku przygotowaliśmy 4 tematyczne turnusy. Każdy będzie kolorowy i bajkowy – szczegóły na stronie internetowej: http://www.przedszkolnachatka.pl/wakacyjne_adaptacja-do-przedszkola_rekrutacja_przedszkole

Termin rozpoczęcia: 5 kwietnia
Dzień tygodnia: czwartek
Godzina: 17.15-18.15
Miejsce: Przedszkole Niepubliczne Przedszkolna Chatka, ul. A.G. Siedleckiego 12, Bydgoszcz
Dla kogo: dzieci w wieku 2-3 lat z rodzicami
Zapisy: 604 629 916, 793 101 280 , 52 371 10 51
Szczegółowe informacje: http://www.przedszkolnachatka.pl/adaptacja-do-przedszkola_rekrutacja_przedszkole
Koszt: 96 zł za cały cykl zajęć

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7049679