Zachęcamy do uczestnictwa w obchodach Dnia Europejskich Autorów

grafika wydarzenia, zbliżenie na dłonie trzymające długopis nad otwartym zeszytem

Zachęcamy do uczestnictwa w obchodach Dnia Europejskich Autorów

Ministerstwo Edukacji i Nauki - logo

Przed nami szczególna okazja do promocji czytelnictwa i spotkań z ulubionymi twórcami książek dla dzieci i młodzieży. 25 marca 2024 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej obchodzony jest Dzień Europejskich Autorów. Wydarzenie ma zachęcić do czytania i odkrywania literatury europejskiej wraz z jej bogactwem językowym oraz kulturowym.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca przedszkola, szkoły i inne placówki edukacyjne, zwłaszcza te biorące udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0, do aktywnego uczestnictwa w Dniu Europejskich Autorów. Jest to wyjątkowa okazja do zorganizowania różnorodnych akcji promujących czytelnictwo, takich jak konkursy, warsztaty, spotkania z udziałem autorów książek dla dzieci i młodzieży albo po prostu głośnego czytania na zajęciach fragmentów ulubionych książek.

To będzie już druga edycja wydarzenia – pierwsza odbyła się 27 marca 2023 r. Brało w niej udział aż 920 szkół z całej Europy, w tym 118 z Polski.

Podzielcie się z nami, co w Waszej szkole, przedszkolu, czy bibliotece szkolnej działo się w tym roku! Oznaczcie nas pod waszymi postami na mediach społecznościowych, używając hasztagu #DzieńEuropejskichAutorów.

Więcej informacji o programie można znaleźć na głównej stronie organizatora.

Inspiracje, ciekawe pomysły, możecie zaczerpnąć z poprzedniej edycji wydarzenia. 

Źródło: MEN

19 marca 2024 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7187138

Skip to content