Zachęcamy do korzystania z zasobów e-Szkoły

Zachęcamy do korzystania z zasobów e-Szkoły

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Po dwóch pierwszych miesiącach nauki w szkołach wszyscy uczniowie ponownie objęci zostali nauczaniem zdalnym. Młodzieży pozostającej w domach przypominamy o gromadzonych od marca na kanale Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej e-lekcjach, do których można powracać w dowolnym momencie. Z pewnością będą pomocne podczas samodzielnej nauki, a także przygotowań do klasówek i egzaminów.

– W biblioteczce naszej e-Szkoły zgromadziliśmy ponad 1300 e-lekcji. W zasobach znajdują się transmitowane od momentu uruchomienia naszej platformy edukacyjnej zajęcia z języka polskiego, matematyki, historii, biologii, geografii, chemii, fizyki, języków obcych, jak również katechezy, zajęcia wychowania fizycznego oraz spotkania z psychologiem szkolnym. Uczniowie znajdą tu materiały związane z tematami znanymi ze szkolnych lekcji, a także porady i wskazówki, jak dobrze przygotować się do egzaminów – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa rozpoczęła nadawanie w marcu. Projekt był odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. E-lekcje przygotowane z myślą o uczniach klas od IV do VIII szkół podstawowych oraz uczniów wszystkich klas szkół średnich prowadziło 39 nauczycieli specjalistów pracujących na co dzień w podstawówkach i liceach w całym regionie (To im zawdzięcza swój sukces nasza Szkoła Internetowa). Zajęcia szybko zyskały dużą popularność, obejrzało je ponad 2,5 miliona osób.

Wszystkie lekcje nadajemy na żywo i archiwizujemy na kanałach:

Lekcje są tematycznie opisane i skatalogowane, dzięki czemu uczniowie mogą w łatwy sposób odnaleźć interesujące ich materiały. W biblioteczce e-Szkoły znalazły się osobno zebrane zajęcia z poszczególnych przedmiotów, m.in. wychowania fizycznegoreligiimatematykibiologii i języka polskiego, jak i zbiory filmów kierowanych do uczniów poszczególnych klas szkoły podstawowej i średniej, w tym specjalny blok dla ósmoklasistów i maturzystów.  Są też katalogi grupujące zajęcia z przedmiotów humanistycznych ścisłych i przyrodniczych oraz języków obcych (niemieckiego i angielskiego).

Przygotowaliśmy również osobny zbiór zajęć wakacyjnych, podczas których z naszą kamerą pojawiliśmy się w ciekawych miejscach i jednostkach kultury w regionie. W archiwum e-Szkoły znalazły się również koncerty grup młodzieżowych i katechety księdza Dawida Wasilewskiego oraz zajęcia okolicznościowe przygotowane m.in. w setną rocznicę urodzin patrona województwa, świętego Jana Pawła II i święto województwa kujawsko-pomorskiego.

Od nowego roku szkolnego nadajemy popołudniowe zajęcia wyrównawcze i powtórkowe. Do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę na tematy znane ze szkolnych lekcji oraz przygotować się do klasówek i egzaminów. Aktualny plan zajęć.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Źródło:www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161565

Skip to content