Zabawa słowami z Agnieszką Frączek – spotkanie online

Zabawa słowami z Agnieszką Frączek – spotkanie online

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu serdecznie zaprasza na spotkanie on-line z Agnieszką Frączek.

Agnieszka Frączek z wykształcenia jest germanistką i leksykografem (pracuje na Uniwersytecie Warszawskim jako adiunkt językoznawca), a z zamiłowania – autorką wierszy i opowiadań dla najmłodszych popularyzujących wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Wielką frajdę sprawia jej zabawa słowami.

Pisarka w zabawny sposób opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi („Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki”, „Jedna literka, a zmiana wielka”, „Siano w głowie czyli trafiła kosa na idiom”). Jest też autorką opowiadań logopedycznych uczących słownictwa i prawidłowej wymowy trudnych wyrazów. Napisała zabawną historię o dzieciństwie Juliana Tuwima („Rany Julek!”). Promuje szacunek do przyrody i wszystkich zwierząt od małych do dużych („Dobre obyczaje czyli z Przyrodą za pan brat”, „Nibybór. Zwierzęta wśród drapaczy chmur”). Napisała też piękną książkę „Jeśli bocian nie przyleci, czyli skąd się biorą dzieci” – poetyckiej opowieści o miłości, która czasem zjawia się niespodzianie, a czasem trzeba jej długo i mozolnie szukać. Podczas spotkania autorka najprawdopodobniej będzie promować swoje ostatnie książki, m.in. „Nibybór. Zwierzęta wśród drapaczy chmur” opowiadającej o tym, jak trudno żyć i przeżyć dzikim zwierzętom w mieście…, a trochę ich jest.

W 2019 roku A. Frączek otrzymała tytuł Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Spotkanie emitowane będzie na Facebooku(www.facebook.com/bmijk.inowroclaw) i kanale YouTube Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu w poniedziałek, 15 czerwca 2020 r. o godz. 12:00, z możliwością odtworzenia przez 3 kolejne dni.

Impreza zorganizowana w ramach projektu „MOC przyciągania do CZYTANIA” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6866819