Z nutą Chopina – wystawa

Z nutą Chopina – wystawa

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza 29 stycznia (poniedziałek) o godz. 11.30 na otwarcie wystawy prac plastycznych uczniów z powiatu toruńskiego.

Prezentowane prace są owocem IV edycji pleneru malarskiego, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Turznie przy współudziale Pałacu Romantycznego w Turznie.

Ideą przewodnią pleneru było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno natury, rozwijanie talentu i warsztatu malarskiego z użyciem profesjonalnych materiałów, wyrównywanie szans rozwoju dzieci i młodzieży z terenów wiejskich oraz promowanie okolic pozamiejskich na terenie powiatu toruńskiego.

W plenerze, który odbył się  25 września 2017 r. wzięło udział 18 uczestników, reprezentujących szkoły z Ostaszewa, Świerczynek, Łysomic, Osieka, Łubianki i Turzna.W tym roku uczestnicy mieli za zadanie stworzyć swoje dzieła, inspirując się życiem i twórczością Fryderyka Chopina. Praca twórcza odbywała się w dwóch technikach – akwarela na papierze oraz tempera na podobraziach.

W skład jury oceniającego prace wchodziły osoby związane ze sztuką, pracujące na co dzień z dziećmi i młodzieżą. Jury zwracało uwagę na umiejętne wykorzystanie medium malarskiego, kolorystykę, kompozycję i estetykę dzieła, wierne ukazanie pejzażu oraz zaangażowanie uczestnika w pracę.

Tegoroczny plener odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Toruńskiego oraz Wójta Gminy Łysomice.

Ekspozycję będzie można oglądać w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu do 23 lutego 2018 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-19.00 oraz w soboty w godzinach 10.00-15.00. Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie www.bptorun.edu.pl/

Oprac. Agnieszka Miranowska
Wydział Udostępniania Zbiorów
Biblioteka Pedagogicznaim. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6643147