Z historią online

Z historią online

Historia Poszukaj logo

HISTORIA: POSZUKAJ to ogólnopolski projekt edukacyjny mający na celu ukazanie historii i kulturowego dziedzictwa Polski. Jest skierowany przede wszystkim do młodzieży, studentów, nauczycieli i edukatorów muzealnych.

HISTORIA: POSZUKAJ to także działania edukacyjne on-line. Specjalnie dla uczniów niższych klas szkoły podstawowej oraz dla Polonii przygotowano cykl lekcji e-learningowych poświęconych wybranym dziełom sztuki. Na platformie HISTRORIA: ZOBACZ znajduje się 20 interaktywnych lekcji dla uczniów wraz z opracowaniami przeznaczonymi dla nauczycieli.

Już wkrótce na stronie HISTORIA: POSZUKAJ ukażą się materiały dydaktyczne, które ułatwią nauczycielom korzystanie z zasobu portalu, a uczniom w powtarzaniu materiału objętego podstawą programową.

Projektowi towarzyszą PUBLIKACJE: Historia z bliska, Gra o niepodległość oraz Podjąć wyzwanie! II Rzeczpospolita na drodze do nowoczesności, które są dostępne w wersji pdf na stronie projektu.

HISTORIA: POSZUKAJ jest realizowana od 2015 roku przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Od stycznia 2018 roku projekt działa w ramach Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa”.

 

Więcej informacji na stronie

Źródło: nimoz.pl

Fot. Pixabay

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164937

Skip to content