XXI Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży

XXI Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży

Organizowane od przeszło czterdziestu lat Biennale jest liczącym się na świecie konkursem plastycznym dla dzieci i młodzieży. Reguły konkursu, wymagania warsztatowe są nie lada wyzwaniem nie tylko dla uczestników, ale także dla nauczycieli i instruktorów, którym bliska jest idea wykorzystywania grafiki w procesie edukacji plastycznej. Na tegoroczne 21. już Biennale nadesłano ponad 10 tysięcy prac z 45 krajów.

Prawie tysiąc z nich można obejrzeć na wystawie pokonkursowej. Swoje linoryty, papieroryty, kolografie, litografie, serigrafie, akwaforty i akwatinty nadesłali do Torunia młodzi twórcy z różnych, często bardzo odległych zakątków świata.

Na wystawie prezentujemy grafiki między innymi z Polski, Czech, Słowacji, Rosji, Bułgarii, ale i z Egiptu, Chin, Malezji, Tajlandii czy Meksyku i Chile. To bogactwo środków, tematów, rozwiązań plastycznych, swobodna ekspresja i precyzyjnie przemyślane kompozycje, spokojna równowaga czerni i bieli oraz kolorystyczne fajerwerki, wielkie formaty i kilkucentymetrowe miniatury, a co najważniejsze szerokie spektrum dziecięcych uczuć, przeżyć i emocji.

Wystawę pokonkursową można oglądać w siedzibie Galerii przy Rynku Nowomiejskim 17 od 18 października do 3 grudnia, natomiast w filii przy Kościuszki do 11 grudnia.

NAGRODA Monta Emilija Ergle lat 8, Riga, Latvia

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7163731

Skip to content