XX Wojewódzki Konkurs Historyczny „Zabytki naszego regionu 2024”

Synagoga oraz scenki z życia Żydów.

XX Wojewódzki Konkurs Historyczny „Zabytki naszego regionu 2024”

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy logo

KPCK w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w XX Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Zabytki naszego regionu 2024”. Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod hasłem: „Ślady nieobecnych. Żydzi na Kujawach i Pomorzu”. Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania młodzieży historią i zabytkami województwa kujawsko-pomorskiego oraz zachęcenie do poznawania materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego regionu, poprzez odkrywanie ciekawych miejsc i obiektów z przeszłości. Jednocześnie ma służyć rozwijaniu umiejętności pozyskiwania wiedzy z literatury, źródeł oraz od osób będących uczestnikami/świadkami historii.

XX edycja konkursu „Zabytki naszego regionu” została poświęcona obiektom i miejscom związanym ze społecznościami żydowskimi zamieszkującymi niegdyś obszar województwa kujawsko-pomorskiego. Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy ma nadzieję, że temat konkursu przyczyni się do odkrycia przez uczestników licznych śladów Wielkich Nieobecnych – Żydów – w przestrzeni naszego regionu. Ich losy i dzieje nie powinny być bowiem postrzegane tylko poprzez pryzmat Holocaustu, ale całej aktywności. Stąd organizator liczy na to, że uczestników zainspirują kamienice, warsztaty, fabryki, banki, domy handlowe, mieszkania, cmentarze czy synagogi.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 26 kwietnia 2024 roku, drogą elektroniczną na adres mailowy organizatora: zabytki@kpck.pl, w tytule e-maila wpisując: „Zabytki naszego regionu 2024”.

Komisarz konkursu: Adam Szefer

Regulamin konkursu 

Partner konkursu: Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy

_

9 stycznia 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7136759