XVII Wojewódzki Konkurs Historyczny „Zabytki naszego regionu”

XVII Wojewódzki Konkurs Historyczny „Zabytki naszego regionu”

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w BydgoszczyKujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w wyjątkowym konkursie z nagrodami. Hasło tegorocznej edycji „Ze szkolnej ławy. Historia, pamiątki, wspomnienia” jest pretekstem do przygotowania pracy konkursowej dotyczącej szkoły w szerokim rozumieniu tego słowa. Praca ma dotyczyć jednego wybranego zagadnienia, jednego tematu zainspirowanemu budynkiem, zdarzeniem, osobą czy pamiątką. Organizatorzy proponują sięgnąć do najodleglejszych wspomnień członków rodziny np. dziadków, rodziców, aby z perspektywy najbliższych przybliżyć historię z dawnej szkoły. Inspiracją do napisania pracy może być zdjęcie z rodzinnego albumu lub szkolne świadectwo.

Hasło „Ze szkolnej ławy” jest propozycją do ukazania materialnego i niematerialnego dziedzictwa związanego z oświatą. Szkoła jest skarbnicą historii i anegdot przekazywanych przez byłych i obecnych uczniów, nauczycieli, woźnych. Każdy budynek szkoły sprzed ponad wieku czy sprzed kilkudziesięciu lat kryje interesujące historie, które warto odkryć i opisać oraz sfotografować w pracy konkursowej.

Na prace konkursowe KPCK czeka do 23 kwietnia 2021 roku. Wystarczy je przysłać drogą elektroniczną na adres mailowy: zabytki@kpck.pl w tytule e-maila wpisując: „Zabytki naszego regionu 2021”. Praca musi składać się z: karty tytułowej, tekstu oraz fotografii. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 11 czerwca 2021 roku podczas finału w Salonie Hoffman KPCK w Bydgoszczy. Uwaga: Na laureatów czekają nagrody finansowe i rzeczowe, a trzy najlepsze prace KPCK postanowiło opublikować!

Konkurs objął patronatem Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty i Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Partnerem konkursu jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

Fot. KPCK w Bydgoszczy

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7187178

Skip to content