XVI Festiwal Sztuki Ulicznej Brukarnia Włocławek 2018

XVI Festiwal Sztuki Ulicznej Brukarnia Włocławek 2018

31 sierpnia we Włocławku odbędzie się XVI Festiwal Sztuki Ulicznej „Brukarnia” Włocławek 2018.

Widzowie i aktorzy spotkają się o godz. 18 na ul. 3 Maja przy Kawiarni Obywatelskiej “Śródmieście Cafe”. Wystąpi wtedy Teatr Falkoshow. Następnie akcja festiwalu przeniesie się na dziedziniec Centrum Kultury “Browar B.”, gdzie zobaczymy: Teatr Nicoli, Teatr Epidemia, Frigus Ignis w pokazie fire show “Teatr snów”, a także gospodarzy “Brukarni”, czyli Teatr “Nasz” w spektaklu “Pour la vie” inspirowanym życiem i twórczością Edith Piaf.

Drugi dzień festiwalu, przebiegający pod hasłem „Niepodległa”, będzie miał głównie charakter interaktywny. Rozpocznie się o godz. 17.00 na pl. Wolności. W miasteczku powstańczym dzieci wraz z harcerzami z włocławskiego hufca będą mogły m.in. zrobić pieczęć Polski Walczącej z ziemniaka, uszyć powstańczą opaskę, opatrywać rany i wysłać zaszyfrowaną wiadomość. Następnie w trakcie happeningu „Ognisko” mieszkańcy miasta będą mogli przy ognisku zaśpiewać patriotyczne i wojskowe piosenki z przygotowanych na tę okazję śpiewników.

Tego dnia będzie można zobaczyć drugi spektakl Teatru “Nasz ” pt. “Auschwitz”. Tę opowieść włocławscy aktorzy stworzyli w ubiegłym roku wspólnie z więźniami przebywającymi w Zakładzie Karnym w Mielęcinie, w związku z wystawą o holokauście, której autorami byli osadzeni. Całość zakończy pokaz fire show w wykonaniu zespołu SynergyART.

Serdecznie zapraszamy.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7134516