XVI Festiwal Sztuki Ulicznej Brukarnia Włocławek 2018

17 Sie XVI Festiwal Sztuki Ulicznej Brukarnia Włocławek 2018

31 sierpnia we Włocławku odbędzie się XVI Festiwal Sztuki Ulicznej „Brukarnia” Włocławek 2018.

Widzowie i aktorzy spotkają się o godz. 18 na ul. 3 Maja przy Kawiarni Obywatelskiej „Śródmieście Cafe”. Wystąpi wtedy Teatr Falkoshow. Następnie akcja festiwalu przeniesie się na dziedziniec Centrum Kultury „Browar B.”, gdzie zobaczymy: Teatr Nicoli, Teatr Epidemia, Frigus Ignis w pokazie fire show „Teatr snów”, a także gospodarzy „Brukarni”, czyli Teatr „Nasz” w spektaklu „Pour la vie” inspirowanym życiem i twórczością Edith Piaf.

Drugi dzień festiwalu, przebiegający pod hasłem „Niepodległa”, będzie miał głównie charakter interaktywny. Rozpocznie się o godz. 17.00 na pl. Wolności. W miasteczku powstańczym dzieci wraz z harcerzami z włocławskiego hufca będą mogły m.in. zrobić pieczęć Polski Walczącej z ziemniaka, uszyć powstańczą opaskę, opatrywać rany i wysłać zaszyfrowaną wiadomość. Następnie w trakcie happeningu „Ognisko” mieszkańcy miasta będą mogli przy ognisku zaśpiewać patriotyczne i wojskowe piosenki z przygotowanych na tę okazję śpiewników.

Tego dnia będzie można zobaczyć drugi spektakl Teatru „Nasz ” pt. „Auschwitz”. Tę opowieść włocławscy aktorzy stworzyli w ubiegłym roku wspólnie z więźniami przebywającymi w Zakładzie Karnym w Mielęcinie, w związku z wystawą o holokauście, której autorami byli osadzeni. Całość zakończy pokaz fire show w wykonaniu zespołu SynergyART.

Serdecznie zapraszamy.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,589,967