XLIV Spotkanie z Historią u Hoffmana: Zamek w Więcborku, którego nie ma

XLIV Spotkanie z Historią u Hoffmana Zamek w Więcborku, którego nie ma - KPCK

XLIV Spotkanie z Historią u Hoffmana: Zamek w Więcborku, którego nie ma

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na kolejne Spotkanie z Historią u Hoffmana, które odbędzie się online 19 listopada 2020. Tym razem wykład, poświęcony zamkowi Zebrzydowskich, wygłosi Robert Grochowski.

Andrzej Zebrzydowski herbu Radwan (1496–1560) był kolejno biskupem kamienieckim, chełmskim, włocławskim i krakowskim, człowiekiem o nieograniczonych wręcz możliwościach finansowych. Urodził się w krajeńskim Więcborku, gdzie też spędził schyłkowe lata swego życia. Lubił budować, toteż w wielu miejscowościach pozostawił po sobie budowle, które wzniósł od podstaw albo przebudował, w tym zamek w rodzinnym Więcborku. Renesansowa ta rezydencja była jego dziełem, powiększanym etapami do XVII stulecia przez kolejnych przedstawicieli więcborskich Zebrzydowskich. Zamek Zebrzydowskich został rozebrany w XIX wieku, lecz dzięki rysunkom archiwalnym i badaniom wykopaliskowym sporo o nim wiadomo. Na podróż w czasie do dawnego Więcborka zaprasza wybitny archeolog, Robert Grochowski, wsławiony odkryciem złotego skarbu bydgoskiego.

Na wykład Roberta Grochowskiego zapraszamy wyłącznie online. Wideo z prelekcją zostanie opublikowane na stronie www, serwisie Youtube i profilu Facebook.

Kiedy: 19 listopada 2020 (czwartek) godz. 18.00

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164384

Skip to content