XLI Spotkanie z Historią u Hoffmana: Kąpielnia, a co to takiego?

XLI Spotkanie z Historią u Hoffmana: Kąpielnia, a co to takiego?

W XIX stuleciu tworzenie i uczęszczanie do „kąpielni” stało się swoistą modą. Brda umożliwiała bydgoszczanom, podobnie jak mieszkańcom innych nadrzecznych ośrodków, korzystanie z dobrodziejstw łaźni rzecznych. Czym były owe zlokalizowane na nabrzeżach zakłady kąpielowe? Gdzie się znajdowały? Jak wyglądały małe osadzone w nurcie rzeki łazienki, a jak „kąpielnie” z prawdziwego zdarzenia, służące także rekreacji. Gdzie i w czym dokonywano ablucji? „Od maja zakład kąpielowy otwieram…” – jakiż dreszczyk emocji musiało wywoływać to zdanie w czasach, gdy łazienka była luksusem.

UWAGA!

Po trzymiesięcznej przerwie Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych w swojej siedzibie. Jeszcze w czerwcu będzie można zasiąść na widowni Salonu Hoffman podczas wybranych imprez m.in. XLI Spotkania z Historią u Hoffmana.

Bezpłatne wejściówki w ograniczonej liczbie będą dostępne od środy 10 czerwca w recepcji KPCK przy pl. Kościeleckich 6 w godz. 8.00-17.00.

KPCK przypomina, że zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sanitarnymi istnieje obowiązek podania danych osobowych, akceptacji regulaminu z RODO i wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia. Informuje również o konieczności zakrywania nosa i ust podczas trwania wydarzenia.

Dla wszystkich, którzy nie będą mieli możliwości wzięcia udziału w wydarzeniu w Salonie Hoffman, przygotowane zostanie nagranie ze spotkania. Udostępnione będzie po 25 czerwca na profilu facebookowym i kanale YouTube KPCK.

Fot. KPCK w Bydgoszczy

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161534

Skip to content