XIX Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej – wystawa prac

XIX Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej – wystawa prac

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na wystawę prac XIX Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Tkaniny Unikatowej, którą będzie można oglądać od 25 lipca 2020 r. w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przy ul. Grodzkiej 7-11 oraz na stronie internetowej KPCK. Ze względu na zagrożenie koronawirusem wręczenie nagród oraz podsumowanie Konkursu odbędzie się podczas uroczystego finisażu, 5 września 2020 r.

Celem przeglądu jest wspieranie tej unikalnej dziś dziedziny sztuki, umożliwienie twórcom konfrontacji i publicznej prezentacji prac. Przegląd jest organizowany co dwa lata (biennale), a w konkursie mogą brać udział tylko twórcy nieprofesjonalni bez ograniczeń wiekowych. Do przeglądu dopuszcza się wszelkie rodzaje technik tkackich i form z tej dziedziny sztuki, zarówno tkaninę artystyczną, jak i ludową o tradycyjnych motywach i sposobie wykonania.

Fot. KPCK w Bydgoszczy

 

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7162069

Skip to content