XIII Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego

XIII Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego

logockbrowarb Włocławek     

Nadszedł czas kolejnego spotkania z Konkursem im. Stanisława Zagajewskiego. Edycja, do której przygotowuje się Centrum Kultury „Browar B.”, jest szczególna i niepowtarzalna, bo odbywa się w czasie światowej pandemii. Zatem organizacyjnie będzie się różnić od konkursów z poprzednich lat. Organizatorzy konkursu stwierdzają, że zainteresowanie nim wśród młodzieży jest ogromne. Osiągane są zatem, dzięki uczestnikom konkursu, główne cele – popularyzacja rzeźby jako dziedziny sztuki i propagowanie pamięci o twórczości Stanisława Zagajewskiego.

Centrum Kultury „Browar B.” oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej ogłasza kolejną, trzynastą edycję tego wydarzenia. Adresatami Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego we Włocławku są dzieci ze szkół podstawowych (klasy 4-8) oraz młodzież ze szkół średnich.

Konkurs został zainaugurowany w rok po śmierci Artysty. Dotychczas odbyło się jego dwanaście edycji. Przysłane na konkurs rzeźby ocenia jury złożone z artystów plastyków i historyków sztuki. W rocznicę śmierci Patrona Konkursu, zgodnie z jego tradycją, we włocławskim Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, pośród zbioru rzeźb Stanisława Zagajewskiego, odbywa się wernisaż połączony z wręczaniem nagród.
W roku 2021 będzie to 13. rocznica, a wernisaż zaplanowany został na 9 kwietnia ze względu na Święta Wielkanocne.

Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach na stronie www.ckbrowarb.pl w zakładce Imprezy/Konkurs Rzeźbiarski im. St. Zagajewskiego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Pliki do pobrania:

REGULAMIN-2021-XIII-Konkurs-.100

Karta-zgloszenia-2021

INFORMACJA-RODO-2020

 

Źródło: ckbrowarb.pl

Fot. ckbrowarb.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7013512