XI ZOOM NA TORUŃ. DETAL W ARCHITEKTURZE MIASTA. KONKURS PLASTYCZNY

XI ZOOM NA TORUŃ. DETAL W ARCHITEKTURZE MIASTA. KONKURS PLASTYCZNY

Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu zaprasza dzieci i młodzież w wieku 5–19 lat do udziału w XI edycji konkursu plastycznego ZOOM NA TORUŃ. DETAL W ARCHITEKTURZE MIASTA. Prace można nadsyłać do 21 czerwca 2020 r.

W roku 2020 konkurs odbędzie się w nieco zmienionej formie. Jak wszystkie wydarzenia kulturalne czasu pandemii rozegra się w internecie: na stronie www, Facebooku i Instagramie Młodzieżowego Domu Kultury. Obejmie dwie grupy wydarzeń:

I. ZOOM NA TORUŃ, DETAL W ARCHITEKTURZE MIASTA. REMINISCENCJE

W socialmediach, w kilku sekwencjach pokażemy najciekawsze prace z ubiegłych 10 edycji dając szerokiemu gronu szansę podziwiania architektonicznych detali Torunia oraz rzadko prezentowanych jednocześnie tylu rozwiązań rysunkowych i graficznych.

II. ZOOM NA TORUŃ. DETAL WE WNĘTRZU. KONKURS PLASTYCZNY

Konkursowy ZOOM przenosimy do wnętrz, gdyż swobodne studiowanie architektury w plenerze jest poważnie utrudnione. Zmieniamy temat i formę prezentacji prac, pozostałe warunki zachowujemy.

Cele konkursu:

  • inicjowanie zainteresowania historią rodziny, umacnianie więzi międzypokoleniowych i poczucia własnej tożsamości,
  • rozwijanie umiejętności zauważania ciekawych plastycznie i historycznie przedmiotów w najbliższym otoczeniu,
  • uwrażliwianie na wartości plastyczne w codzienności,
  • inspirowanie do rozwijania umiejętności w zakresie sztuk rysunkowych i graficznych.

 

Uczyń bohaterem swej pracy plastycznej najstarszy przedmiot znajdujący się w Twoim domu, w Twojej Rodzinie. Jeśli przedmiot jest duży (np. zabytkowy kredens), wybierz detal, narysuj fragment itp. Drobne przedmioty możesz narysować w całości. Techniki rysunkowe i graficzne, monochromatyczne, np. rysunek ołówkiem, węglem, piórkiem, pisakiem, lawowany tuszem, linoryt, monotypia itd. Zachęcamy do poszukiwań w zakresie łączenia technik. Liczymy na prace zrealizowane na podstawie bezpośredniej obserwacji.

Zgłoszenia prac do 21 czerwca br. – organizatorzy oczekują na dobrej jakości zdjęcia wykonanych prac oraz zdjęcia rysowanego obiektu czy detalu. Na ich podstawie jury wybierze najciekawsze realizacje, ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe (materiały plastyczne). Ogłoszenie wyników odbędzie się 24 czerwca br.

Do zdjęć należy dołączyć dane o autorze: imię i nazwisko, wiek, telefon kontaktowy, adres e-mail, nazwa szkoły oraz podpisaną (cyfrowo) przez rodzica/opiekuna prawnego lub pełnoletniego uczestnika konkursu Informację o przetwarzaniu danych osobowych.

Regulamin i więcej informacji o konkursie.

Źródło: Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu

Fot. Pixabay

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7163716

Skip to content