X Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczyźnianej

X Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczyźnianej

logockbrowarb Włocławek

Dwudziestu jeden wykonawców zakwalifikowało się do X Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ojczyźnianej pod patronatem prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego.

W Święto Niepodległości, tj. 11 listopada 2021 r. w Centrum Kultury Browar B. wokaliści i zespoły rywalizować będą o łączną pulę nagród w wysokości 5000 zł. W jury festiwalu zasiądą: Natalia Kukulska, Katarzyna Winiarska i Piotr Dąbrowski.

O godz. 12:00 rozpoczną się przesłuchania konkursowe – wstęp wolny. O godz. 18:00 nastąpi ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz koncert galowy z udziałem Natalii Kukulskiej & Atom String Quartet i Michała Dąbrówki.

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich piosenkarek. Autorka tekstów i współautorka muzyki. Ostatni album Natalii- “Czułe struny”, zawierający utwory Fryderyka Chopina w nowych, symfonicznych aranżacjach, do których wokalistka i zaproszone przez nią artystki stworzyły warstwę liryczną, szybko zdobył serca słuchaczy- zarówno fanów muzyki popularnej, jak i miłośników twórczości Chopina.

Atom String Quartet to jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Tworzą go skrzypkowie Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński, altowiolista Michał Zaborski oraz wiolonczelista Krzysztof Lenczowski.

Pełna informacja na ten temat: ckbrowarb.pl.

 

Źródło: ckbrowarb.pl, wloclawek.pl

Graf. ckbrowarb.pl

3 listopada 2021

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7187141

Skip to content