05 lip X edycja Konkursu im. Olgi Rok dla bibliotekarzy
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce zaprasza do wzięcia udziału w X edycji konkursu stypendialnego dla bibliotekarek, w ramach Funduszu Wieczystego im. Olgi Rok. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce czeka na zgłoszenia do 9 lipca 2021 r.
Jesteś bibliotekarką z pasją, aktywizujesz lokalną społeczność, inspirujesz do działania? Konkurs im. Olgi Rok jest dla Ciebie.
Monteskiusz mówił, że „książki są jak towarzystwo, które człowiek sobie dobiera”, podążając za jego myślą, możemy powiedzieć, że biblioteki to miejsca pełne ludzi, z którymi chce się być. Najlepszym uosobieniem tej tezy są Bibliotekarki, które często pełnią rolę o wiele ważniejszą niż wypożyczanie książek: organizują społeczność, zapraszają na ciekawe wydarzenia, inspirują innych do działania. Dzięki nim biblioteki to miejsca tętniące życiem, otwarte i innowacyjne. Rozpoczynamy X edycję Konkursu im. Olgi Rok i zachęcamy panie pracujące w bibliotekach w całej Polsce do przesłania swojego zgłoszenia. Dzieląc się swoimi historiami, możecie wygrać pieniądze na spełnienie marzeń związanych z rozwojem osobistym.
Dlaczego warto wziąć udział w konkursie?
Praca bibliotekarki to przede wszystkim praca z ludźmi i dla ludzi, codzienne spotkania i rozmowy, których efektem są często fantastyczne projekty o wymiarze społecznym czy artystycznym, ważne dla społeczności lokalnych. Wszystkie działania, jakich kiedykolwiek podejmowałam się w swojej pracy w bibliotece, zawsze były inspirowane przez jej użytkowników. Wynikały z rozmów o ich potrzebach i oczekiwaniach i zawsze wymagały zaangażowania. Nagroda im. Olgi Rok dała mi ogromną satysfakcję, poczucie docenienia mojej pracy. Konkurs jest motywacją do dalszych działań i daje możliwość pochwalenia się nimi na szerszym forum.
Kto może wziąć udział w konkursie?
Bibliotekarki z całej Polski mogą ubiegać się o stypendium w dwóch kategoriach konkursowych: „placówka biblioteczna mniejsza” oraz „placówka biblioteczna większa”. O stypendia w kategorii „placówka biblioteczna mniejsza” mogą ubiegać się kandydatki reprezentujące publiczne placówki biblioteczne, w których pracuje jedna lub dwie osoby. O stypendia w kategorii „placówka biblioteczna większa” mogą ubiegać się kandydatki reprezentujące publiczne placówki biblioteczne, w których pracuje trzy lub więcej osób. Wysokość rocznego stypendium w każdej z dwóch kategorii wynosi 5 000 zł.
Na co zwracamy uwagę?
Podczas oceny wniosków Kapituła Konkursu weźmie pod uwagę to, w jakim stopniu doświadczenia kandydatki mogą być inspirujące dla innych kobiet, czego mogą nauczyć się od niej inne biblioteki, szczególnie w zakresie pozyskiwania nowych użytkowników i zaangażowania w życie lokalnej społeczności, oraz potencjał kandydatek jako liderek zmiany w swoich społecznościach.
Wniosek i załączniki
Wnioski o przyznanie stypendium należy nadsyłać wyłącznie w wersji elektronicznej (w formacie .doc, .docx lub .pdf) na adres e-mail: stypendiumolgirok@filantropia.org.pl.
Do wypełnionego wniosku można dołączyć następujące załączniki (nie więcej niż 5 plików, maksymalny łączny rozmiar 5MB):
a) list polecający od osoby współpracującej z kandydatką, np. korzystającej z usług biblioteki, zatrudnionej w tej samej bibliotece, w samorządzie lokalnym lub innej instytucji będącej partnerem biblioteki,
b) artykuły prasowe potwierdzające doświadczenia lub osiągnięcia kandydatki,
c) zdjęcia ilustrujące opisywaną we wniosku działalność kandydatki, prowadzone przez nią projekty.
W tym roku bardzo zachęcamy również do przesłania nam krótkiego filmu o sobie – wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
Dodatkowych informacji na temat Konkursu udziela Organizator pod adresem e-mail: m.spadarzewska@filantropia.org.pl
Regulamin Konkursu oraz wniosek zgłoszeniowy do pobrania:
Źródło: www.funduszewieczyste.pl
5 lipca 2021 r.