„Wyzwania życia”- gra planszowa jest nasza

18 Lut „Wyzwania życia”- gra planszowa jest nasza

30 stycznia b.r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Toruniu otrzymali cenną pomoc dydaktyczną do prowadzenia zajęć z zakresu edukacji seksualnej. Dla przypomnienia, gra została zrealizowana w ramach projektu ”Innowacje na ludzką miarę – wsparcie rozwoju mikroinnowacji w obszarze usług opiekuńczych dla osób zależnych”. Program był współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Nasz czynny udział w przygotowywaniu gry był bezcenny. Tworzeniu gry towarzyszyły między innymi następujące fakty: seksualność człowieka stanowi naturalną oraz zdrową część jego życia, każdy człowiek ma prawo do wyczerpującej edukacji seksualnej, każda osoba posiada swoją godność, a ze wszelkie przejawy dyskryminacji ze względu na płeć, rasę, niepełnosprawność, religię, kulturę, tożsamość lub orientację seksualną powinny być zwalczane.

W wyniku współpracy z seksuologami, psychologami oraz pedagogami specjalnymi w grze wyróżnionych zostało 7 kategorii tematycznych, w których realizowane są następujące treści: tożsamość seksualna, świadomość seksualna, zachowania seksualne i intymne, relacja seksualna-współżycie seksualne, związek uczuciowy, przemoc seksualna. Nasi reprezentanci pod opieką pani Lidii Goss w obecności dyrektor Marii Kluz i wicedyrektor Grażyny Kamińskiej uczestniczyli w spotkaniu z realizatorami przedsięwzięcia, pracownikami UMK.

Pani profesor dr hab. Ditta Baczała uroczyście przekazała nam grę, życząc przyjemnych rozgrywek. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, a pochwały były motywacją do aktywności i zaangażowania w wykorzystaniu gry.

Zachęcamy wszystkich pełnoletnich uczniów do poznania ”Wyzwań życia”. Gra jest dostępna na stronie www.wyzwaniazycia.pl oraz https://www.facebook.com/wyzwaniazycia/

opracowanie: Lidia Goss
KPSOSW im. J. Korczaka w Toruniu
fot: Piotr Kromkiewicz

fot. główna: Gra

www.sosw.torun.plLiczba odwiedzin:

3,688,435